Smuda: Ebi? Jak nie tu, to nigdzie!

Podziel się

- To chyba dobry ruch. Przez ostatnie lata Smolarek kompletnie się zagubił. Rzadko grał, mecze oglądał z trybun i przez to zgubił formę. Kibice już zapomnieli, że jeszcze niedawno sam wygrywał z Portugalią - mówi Franz o przejściu Euzebiusza Smolarka do warszawskiej Polonii.

– O sytuacji Ebiego rozmawiałem z jego ojcem, Włodkiem Smolarkiem, którego znam bardzo dobrze. W wielu kwestiach mieliśmy podobne zdanie. Myślę, że temu chłopakowi w Kavali  zadzwonił już nawet nie dzwonek, ale potężny dzwon, żeby coś w w swoim życiu odmienił i wrócił do dawnej formy – przekonuje Smuda.

Selekcjoner kadry nie ma wątpliwości, że Ebi Smolarek może być znaczącym wzmocnieniem zespołu Czarnych Koszul. – On tej drużynie spadł prosto z nieba. Polonia ma problemy głównie z linią ataku. Jeśli Ebi będzie w gazie, to stołeczna drużyna może się włączyć nawet do walki o czołowe miejsca w ekstraklasie. Sam Daniel Gołębiewski to za mało. Nie dziwię się prezesowi Wojciechowskiemu, że postanowił zaryzykować. Za bramkostrzelnego piłkarza trzeba słono płacić. Nie wiadomo, czy Ebi w Polsce się odbuduje, czy znajdzie wspólny język z kolegami z Polonii. Ale jak u nas tego nie zrobi, to już chyba nigdzie nie da rady – zapewnia Franz.

Już 11 sierpnia reprezentacja Polski w Szczecinie zmierzy się z ekipą Kamerunu. Kalendarz naszej kadry jest w tym roku bardzo bogaty. Czekają ją jeszcze mecze z Ukrainą, Australią, USA, Meksykiem i prawdopodobnie z Holandią – Nie mogę gwarantować, że Smolarek już w tym roku dostanie powołanie. W tej chwili mam w kadrze lepszych napastników od niego i bardziej szukam obrońców, bo to jest w tej chwili mój największy problem. Ale nie zamykam przed Ebim drzwi do reprezentacji. Musi jednak ostro zabrać się do roboty, zmienić swoje podejście do piłki i może nawet swoją życiową filozofię. Jego problem tkwi w jego głowie. Powołania do kadry na kredyt czy po znajomości na pewno nie dostanie. Musi je sobie sam wywalczyć dobrą grą i odpowiednią postawą. Kiedy uznam, że się zmienił, powołam go do reprezentacji – podsumował przypadek Ebiego selekcjoner biało-czerwonych.

Fakt

Odpowiedzi

wislak76 (niezweryfikowany) 28/07/2010 - 13:13 86.1.65.197

Ebi to talent szlifowany latami w FEYERNORDZIE , swietna gra w BVB , reprezentacja 2 lata , i stal sie gwazda ....raczej zrobily media z niego gwazdeczke i niestety EBI zgupial zrozumial ze jest wielki i moze grac w najlepszych klubach , jak sie okazalo zbyt szybko w to uwiezryl i za dlugo z tym przekonaniem zyl....nadal wierze w tego chlopaka on ma potencjal

kamil 28/07/2010 - 15:18 85.222.115.8

rok sie opalal zobaczymy w jakiej bedzie formie

gryf (niezweryfikowany) 28/07/2010 - 16:30 83.21.192.177

ebi to dobry snajper i swietny zawodnik ktory troche zle pokierowal swoja kariere wlasnie przez to ze poczul sie zbyt pewny siebie, w racingu jakos sobie jeszcze radzil bo w boltonie kompletnie sie zalamal i od tego zaczely sie jego klopoty... on strzelal najwazniejsze gole w eliminacjach do euro 2008 i to nie z byle przeciwnikami jak teraz lewandowski

LUKI17 28/07/2010 - 18:58 80.50.134.230

83.9.250.13 dziecko z Pyrlandii się pode mnie podszywa. Może byście w końcu wprowadzili jakąś rejestrację?

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Proszę przepisać kod z obrazka.

Regulamin

  • Portal Futbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników
  • Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników
  • Redakcja Futbol.pl zastrzega sobie prawo do usuwania opinii internautów, które naruszają w rażący sposób zasady netykiety