Celtic nie zdobędzie potrójnej korony

Data dodania: 18-03-2012 19:51

Celtic stracił szanse na zdobycie Treble, przegrywając sensacyjnie finał Pucharu Ligi z Kilmarnock 0:1. Łukasz Załuska przesiedział cały mecz na ławce, a Pawła Brożka nie nyło nawet na ławce.

Celtic - Kilmarnock 0:1 (0:0)
Dieter Van Tornhout 84

Celtic Glasgow liczył na zwycięstwo w dzisiejszym finale Pucharu Ligi. Przeciwnikiem był dużo niżej notowany Kilmarnock. The Bhoys przeważali praktycznie prze cały mecz, stwarzając przy tym naprawdę niezłe okazje do strzelenia bramki. Jednak zawodnicy Kilmarnock nie pozostawali im dłużni i również mieli swoje okazję.

Obraz gry nie zmienił się także po przerwie. Kilmarnock mogło wyjść w 48. minucie na prowadzenie. Sytuację sam na sam zaprzepaścił wówczas Dean Shiels, który niepotrzebnie decydował się na lobowanie Forstera. Znacznie skuteczniejszy od swojego kolegi z zespołu okazał się być Dieter Van Tornhout, który w 84. minucie po dośrodkowaniu Lee Johnsona skierował piłkę do siatki. 1:0 dla Kilmarnock. Celticowi zabrakło już czasu, aby doprowadzić do remisu i sensacyjnie Puchar Ligi zdobywają zawodnicy z Rugby Park.

Cały mecz na ławce przesiedział polski bramkarz - Łukasz Załuska. Pawła Brożka nie było nawet na ławce.