Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Kto zatrzyma zwycięski marsz w wykonaniu NKP Podhale Nowy Targ? Chętnych nie widać | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 28-04-2019 18:45
Niekoniecznie z pierwszych stron gazet.  Kto zatrzyma zwycięski marsz w wykonaniu NKP Podhale Nowy Targ? Chętnych nie widać

Kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie piłkarze Podhala Nowy Targ.  W spotkaniu 26 kolejki rozgrywek 3 ligi pokonali w Białej Podlaskiej drużynę Podlasia 3:0.

Zespół lidera 4 grupy III ligi nie zatrzymuje się w swoim marszu, pokonując rywala za rywalem. Tym razem  rozpędzoną nowotarską drużynę próbował zatrzymać rywal z Białej Podlaskiej. Drużyna Podlasia nie miała jednak zbyt wiele do powiedzenia i musiała przełknąć gorycz porażki. Nowotarżanie natomiast z najdalszego wyjazdu w rozgrywkach wracali do domu przy rytmach "zbójnickiego".

Tradycją się stało, że kierownik NKP, Arkadiusz Marczyk składa nam krótki raport po każdym meczu. Nie inaczej było po spotkaniu w Białej Podlaskiej, pan Arek mimo zmęczenia daleką podróżą, nie zapomniał o portalu futbol.pl.

Za nami najdalszy wyjazd w tym sezonie i cieszę się że przywozimy z niego pełną pulę punktów. Dobrze ten mecz rozpoczęliśmy zdobywając bramkę już w 17 minucie po strzale Marka Mizi. Tuż przed przerwą wynik podwyższył nasz strzelec wyborowy Artur Pląskowski. W przerwie w podhalańskiej szatni było spokojnie każdy wiedział co ma robić na boisku. W drugiej połowie nieco oddaliśmy pole gry rywalowi, na szczęście nie grzeszył on skutecznością. Spotkanie zamknął z rzutu karnego w 80 minucie kapitan Dawid Dynarek strzelając trzecią bramkę.

- Po tradycyjnym "zbójnickim" w szatni zapominamy o tym meczu i już przygotowujemy się do kolejnego środowego spotkania. Cieszy również 13 mecz bez straty gola w tym sezonie co potwierdza świetną współpracę naszych bramkarzy z trenerem Mateuszem Wójcikiem. To zwycięstwo dedykujemy naszemu zawodnikowi Wojtkowi Kobylarczykowi i niecierpliwie czekamy na jego powrót do drużyny- powiedział kierownik Marczyk.

Podlasie Biała Podlaska – Podhale Nowy Targ 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Mizia 17, 0:2 Pląskowski 40, 0:3 Dynarek 80 z karnego.
Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Konaszewski, Andrzejuk, Kaznokha – Dmowski, Tkaczuk, Komar, Leśniak, Chyła - Nieścieruk.
Podhale: Szukała – Barbus, Bedronka, Baran, Tonia – Mianowny ŻK (84 Zubek ŻK), Dynarek, Przybylski (56 Hruska), Mizia (63 Palonek), Potoniec (84 Mrówka) – Pląskowski
Sędziował: Przemysław Białacki z Kielc.

NKP Podhale Nowy Targ pozostaje oczywiście liderem rozgrywek z dorobkiem 61 punktów. Przewaga nad drugą w tabeli Stalą Rzeszów wynosi 3 "oczka". Motor Lublin po niedzielnej przegranej z Sokołem Sieniawa ma już 7- punktową stratę do nowotarskiej drużyny. Najciekawsze mecze wciąż przed nami, emocji należy spodziewać się do ostatniej kolejki.

Zapraszam w poniedziałek o godzinie 18 do Radio Sport Polonia na youtubie na audycję "Nie tylko Liga Mistrzów" o rozgrywkach 3 ligi z udziałem Grzegorza Sawickiego.