Remis w derbach Turynu. Cristiano Ronaldo dogonił Krzysztofa Piątka w wyścigu o koronę króla strzelców | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 03-05-2019 22:47

Walczące m.in. z AC Milan i Lazio o przepustkę do europejskich pucharów Torino zremisowało z Juventusem w derbach Turynu. Goście prowadzili z mistrzem Włoch, ale w końcówce 21. gola w sezonie strzelił Cristiano Ronaldo - zrównał się chociażby z Krzysztofem Piątkiem - i uratował Starej Damie remis.

Torino objęło prowadzenie w 18. minucie. Fatalny błąd popełnił Miralem Pjanić. Bośniak nie przyjął piłki po wrzucie z autu, dał się przepchnąć Serbowi Sasy Lukiciowi, a ten stanął oko w oko z Wojciechem Szczęsnym i pokonał polskiego bramkarza.

Od tego momentu Juventus prowadził grę i atakował, chociaż świetnych okazji do wyrównania nie stwarzał. Dopiero w 84. minucie gospodarze dopięli swego. Spinazzola, który grał dobry mecz, dośrodkował w pole karne, a Ronaldo jak to Ronaldo, wystrzelił w powietrze i wpakował piłkę do siatki. To jego 21. gol w sezonie, a tyle samo mają Duvan Zapata i Krzysztof Piątek. 2 gole więcej strzelił Fabio Quagliarella.

Juventus szukał jeszcze gola na 2:1, ale nie zdążył. Nawet mimo tego, że sędzia Orsato wznowił mecz, który omyłkowo zakończył w 94. minucie, chociaż doliczył 5 minut. Stara Dama już nie zdołała trafić do siatki.

W tabeli Juventus ma 89 punktów i tak jest już mistrzem. Torino walczy o Ligę Europy. Aktualnie jest na 6. lokacie z 57 punktami i czeka na to, co zrobią będące odpowiednio o punkt - AC Milan i o 2 - Lazio Rzym - za nim rywale.