Trafienie Roberta Lewandowskiego przybliża Bayern do mistrzostwa

Data dodania: 04-05-2019 17:22

Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością Hannover 3:1 w 31. kolejce Bundesligi i umocnił się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski.

Bayern rozpoczął ofensywę od groźnego uderzenia Comana. Na drodze piłki stanął jednak Esseral, który popisał się genialną interwencją. Bramkarz gości zaimponował swoimi umjejętnościami również parę minut później, broniąc strzał Muellera. Jednak gdy Kimmich precyzyjnie dośrodkował do Lewandowskiego, a ten mocno uderzył piłkę głową, był bez szans.

"Bawarczycy" poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Goretzka idealnie przymierzył i uderzeniem z dystansu pokonał Essera. Po zmianie stron Boateng zagrał ręką we własnym polu karnym. Po obejrzeniu powtórki arbiter wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Jonathas i zdobył bramkę kontaktową. Od 55. minuty goście grali w osłabieniu. Strzelec bramki skompletował dwie żółte kartki i musiał zejść z boiska. Przewagę liczebną wykorzystał Bayern, a wynik na 3:1 ustalił Ribery.