Angielski finał Ligi Mistrzów! Trzy bramki Lucasa eliminują Ajax!

Data dodania: 08-05-2019 23:02

Ajax Amsterdam przegrał 2:3 z Tottenhamem w rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów i odpadł z rozgrywek. Wszystkie bramki dla gości zdobył Lucas.

Mimo zaliczki z pierwszego spotkania to Ajax pierwszy ruszył do ataku. Z rzutu rożnego idealnie dośrodkował Schone. W polu karnym do piłki najwyżej wyskoczył De Ligt i uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Totteham przed przerwą mógł wyrównać stan meczu, ale brakowało skuteczności m.in. po strzale Sona piłka, trafiła jedynie w słupek. Zemściło się to na angielskim klubie w 35. minucie. Van de Beck zagrał do przodu do Tadicia, ten odegrał do Ziyech, który popisał się nieprawdopodobnym strzałem, a piłka zatrzymała się dopiero w bramce rywala.

Tottenham nie miał już nic do stracenia i po przerwie zagrał bardzo ofensywnie, mając nadzieję na odrobienie strat. W 55. minucie Rose ograł rywala i podał do Allego. Ten pobiegł z futbolówką, w polu karnym odegrał do Lucasa, który uderzeniem w prawy róg pokonał Onanę. Chwilę później było już 2:2. Po zamieszaniu w polu karnym Liorente uderzył na bramkę Ajaxu. Strzał zdołał odbić Onana, ale przy dobitce Lucasa był już bez szans.

Na boisku zaczęło być bardzo nerwowo. Tottenham potrzebował w tym momencie jednego trafienia do awansu. Ajax z kolei postanowił desperacko bronić wyniku, a jedynym zagrożeniem z ich strony miały być kontry. Taktyka skutkowała aż do ostatniej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy po kilku przebitkach piłka trafiła szczęśliwie pod nogi Lucasa, który miał sekundę na podjęcie decyzji. Była nią próba strzału na bramkę. Piłka powędrowała tuż przy prawym słupku bramki rywali. Lucas utonął w objęciach piłkarzy Tottehamu, którzy zapewnili sobie pierwszy awans tego klubu do finału Ligi Mistrzów.