Leeds United o krok od finału i walki o awans do Premier League. Szczęście Mateusza Klicha. Polak mógł wylecieć z boiska

Data dodania: 11-05-2019 22:07

Piłkarze Leeds United zrobili wielki krok w stronę finału barażowej rywalizacji o awans do Premier League. Pawie wygrały pierwsze spotkanie półfinałowe z Derby County.

Leeds United pokonali Barany na ich stadionie 1:0. Jedynego gola dla ekipy, w której 90 minut zagrał Mateusz Klich, a na ławce siedział Mateusz Bogusz, strzelił w 55. minucie Kemar Roofe.

Klich w końcówce spotkania mógł wylecieć z boiska. Sędzia potraktował go jednak łagodnie, bo za uderzenie rywala głową pokazał mu tylko żółtą kartkę.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 15 maja o godzinie 20:45.

W drugiej parze Aston Villa pokonała u siebie West Bromwich Albion. Goście prowadzili po bramce Gayle'a z 16. minuty, ale bramki Hourihane'a z 75. minuty i Abrahama z karnego w 79. minuty zmieniły wynik na korzyść gospodarzy.

Przypomnijmy, że finał play off o awans do Premier League odbędzie się 27 maja.