Real już 11. porażką w sezonie! Zacięta walka o czwarte miejsce z La Liga w fazie grupowej Ligi Mistrzów

Data dodania: 12-05-2019 20:31

11 porażek poniósł Real Madryt w tym sezonie La Liga. To w sumie tylko odpowiednio 6 i 7 mniej niż 18. w tabeli Girona oraz zdegradowana Huesca. Królewscy w przedostatniej koleejce przegrali z Realem Sociedad San Sebastian. Na Camp Nou nie udało się zdobyć punkty Getafe i możliwe, że Liga Mistrzów przejdzie temu klubowi obok nosa.

Getafe przed kolejką było na 4. miejscu, dającym przepustkę do Champions League, ale przegrało 0:2 z Barceloną. Pierwszego gola strzelił w 39. minucie Arturo Vidal, który dobił piłkę do siatki z bliskiej odległości. Wynik po świetnym podaniu Sergi Roberto ustalił w 89. minucie Leo Messi.

Barcelona zwycięstwem pożegnała się z kibicami, a Atletico Madryt zremisowało z Sevilla FC, która zachowała minimalne szanse na 4. miejsce. Musi jednak liczyć na porażki Getafe - z Villarreal u siebie oraz Valencii w Valladolid - oraz sama wygrać z Athletic Bilbao, sąsiadem w tabeli u siebie.

1:3 w San Sebastian przegrał Real. Na Estadio Anoeta Królewscy prowadzili od 6. minuty po golu Brahimiego Diaza. Wyrównał 20 minut później Merino, a nieszczęście gości zaczęło się w 39. minucie, gdy czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką w polu karnym dostał Vallejo. Co prawda Willian Jose nie wykorzystał karnego, bo strzelił w środek bramki, gdzie został Courtois. W II połowie osłabiony Real z Madrytu dał sobie jednak wbić dwa gole po strzałach Zalduy w 57. minucie i Barrenetxei Muguruzy w 67. minucie, więc przegrał 1:3.

3:1 wygrała natomiast wspomniana Valencia, która pobiła Alaves u siebie. Goście prowadzili po golu Navarro z 12. minuty, ale jeszcze przed przerwą Soler w 29. minucie i Mina w 34. minucie zapewnili gospodarzom prowadzenie. Wynik ustalił w 68. minucie Gameiro.