Remis w pierwszym meczu barażowym o miejsce w Bundeslidze. Ekipa Rafała Gikiewicza w trochę lepszej sytuacji | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 23-05-2019 22:36

VfB Stuttgart spadnie z Bundesligi? Pierwszy mecz barażowy zwiększył szanse Uniony Berlin!

Remisem 2:2 zakończył się pierwszy barażowy mecz pomiędzy VfB Stuttgart i Unionem Berlin o miejsce w Bundeslidze. 16. ekipa sezonu w elicie dwukrotnie prowadziła z 3. zespołem 2. Bundesligi, ale goście dwa razy potrafili odpowiedzieć na gole gospodarzy.

Prowadzenie VfB dał w 42. minucie Gentner, który nie dał szans Rafałowi Gikiewiczowi po podaniu od Donisa. Już kilka sekund później do remisu doprowadził jednak Abdullahi, trafiając do siatki, gdy przyjął piłkę po długim podaniu i zgubił krycie dwóch defensorów.

W 51. minucie Mario Gomez uderzył na bramkę, a rykoszet zmylił Gikiewicza i VfB wrócił na prowadzenie. 17 minut później do remisu doprowadził Friedrich, który wykorzystał dośrodkowanie Trimmela z rzutu rożnego.