Dwa pogromy w MŚ U-20. Nowa Zelandia i Nigeria bezlitosne dla rywali (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Dwa pogromy w MŚ U-20. Nowa Zelandia i Nigeria bezlitosne dla rywali (VIDEO)

Data dodania: 24-05-2019 23:12

Pewne zwycięstwa Nowej Zelandii i Nigerii obejrzeli kibice podczas MŚ U-20 w Polsce. Trochę więcej kłopotów z odniesieniem wygranych mieli młodzi Ukraińcy i Urugwajczycy.

Reprezentacja Nowej Zelandii w grupie C zgniotła Honduras na inaugurację rywalizacji. Już do przerwy ekipa z Oceanii prowadziła 3:0, a po bramce Diego w 8. minucie dwa gole dołożył Ben Waine, który trafił do siatki w 17. i 27. minucie. Po przerwie wynik poprawili Singh w 51. minucie i Conroy w 90. minucie.

W drugim meczu grupy C Urugwaj poradził sobie z Norwegią. Już w 21. minucie po bramce Nuneza było 1:0, a w 29. minucie Ginella podwyższył na 2:0. Ekipa z Europy zmniejszyła straty w 47. minucie po uderzeniu Dahle Borchgrevinka, ale w 87. minucie Brian Rodriguez przesądził losy trzech punktów.

W grupie D Nigeryjczycy spokojnie pokonali 4:0 Katar. W 12. minucie na 1::0 trafił Effiom, a Offia w 24. minucie poprawił na 2:0. Po przerwie do siatki trafili jeszcze Dele-Bashiru w 68. minucie i Salawudeen w 74. minucie.

Ukraińcy w meczu z USA wyszli natomiast na prowadzenie w 26. minucie po strzale Buleca, lecz w 32. minucie wyrównał Servania. Zwycięstwo Europejczykom dał w 51. minucie Popow.

W sobotę w MŚ U-20 w Polsce kolejne spotkania. W grupie E Francja zmierzy się z Arabią Saudyjską (18:00, Gdynia), a Panama z Mali (18:00, Bydgoszcz). Z kolei w grupie F Argentyna zagra z RPA (20:30, Tychy), a Portugalia z Koreą Południową (15:30, Bielsko-Biała).