Barcelona tylko z mistrzostwem. Nici z Ligi Mistrzów, a teraz porażka w finale Copa del Rey | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 25-05-2019 23:17

FC Barcelona miała do mistrzostwa Hiszpanii dołożyć krajowy puchar. W finale Duma Katalonii musiała uznać wyższość Valencii!

Barcelona w tym sezonie nie zrealizowała celów. Sięgnęła co prawda po mistrzostwo, ale poniosła klęskę w Lidze Mistrzów, odpadając w ćwierćfinale, a teraz przegrała w Pucharze Hiszpanii.

Z kolei Valencia znalazła się na drugim biegunie. Po 11 latach sięgnęła po jakieś trofeum, a wcześniej zapewniła sobie czwarte miejsce w La Liga, czyli przepustkę do Ligi Mistrzów i dotarła do półfinału Ligi Europa.

Do przerwy w Sewilli Valencia prowadziła niespodziewanie już 2:0. Pierwszego gola strzelił Kevin Gameiro w 21. minucie, a drugiego Rodrigo Moreno w 33. minucie. Barcelona po przerwie i wejściu na boisku Arturo Vidala i Malcoma zaczęła grać lepiej, ale odpowiedziała tylko bramką Leo Messiego z 73. minuty i nie dała rady sięgnąć po 5. z rzędu Puchar Hiszpanii.