Pogromcy Polaków w półfinale. Ograli ambitnych Malijczyków. Kolumbia, która też pokonała Biało-Czerownych, wraca do kraju

Data dodania: 07-06-2019 20:53

Reprezentacje Ukrainy i Włoch awansowały do półfinałów MŚ U-20. Pierwsza ograła grupowego rywala Polski, Kolumbię, a Italia, która Biało-Czerwonych pokonała w 1/8 finału, wyeliminowała waleczne Mali.

Kolumbijczycy nie byli w stanie złamać defensywy Ukrainy. Szukali swoich szans, ale w sumie przez cały mecz oddali jeden celny strzał i nie zdołali wyrównać. Ukraińcy prowadzili bowiem już od 11. minuty, gdy piłkę do siatki posłał Sikan.

Jeszcze przed przerwą ekipa z Ameryki Południowej zanotowała... cztery żółte kartki i tyle. Po zmianie stron Kolumbijczycy już tak ostro nie grali, chociaż w 86. minucie sędzia uznał, że wprowadzony w przerwie Carbonero przy ataku po tym, jak za daleko wypuścił sobie piłkę, popełnił faul kwalifikujący się do pokazania czerwonego kartonika. Osłabieni młodzi Los Cafeteros nie potrafili wyrównać.

W drugim meczu Włosi niewiele musieli zrobić, by mecz się im ułożył. W 12. minucie Kone wpakował piłkę do własnej bramki, a od 21. minucie Mali grało w osłabieniu, bo z boiska wyleciał Diakite. To wszystko nie załamało jednak ekipy z Afryki i w 38. minucie Kone zrehabilitował się asystą przy golu Koity na 1:1.

W 60. minucie Pinamonti przywrócił Włochów na prowadzenie, lecz w 79. minucie osłabieni Malijczycy znowu wyrównali - trafił Camara. Na kolejne ciosy ambitni gracze z Czarnego Lądu już nie byli w stanie znaleźć riposty. W 83. minucie Pinamonti trafił z karnego, a w 84. minucie Frattesi ustalił wynik spotkania na 4:2 dla Włochów.

W półfinale Włosi zagrają właśnie z Ukrainą. Mecz o finał odbędzie się 11 czerwca w Lublinie.