Ukraina Mistrzami Świata U-20!

Data dodania: 15-06-2019 19:41

Reprezentacja Ukrainy pokonała Koree 3:1 w finale Mistrzostw Świata U-20. Ukraińcy musieli odrabiać straty po szybko strzelonej bramce z rzutu karnego. Wykorzystali jednak zbyt zachowawczą grę rywali i triumfowali w całych rozgrywkach.

Na samym początku finału rozgrywek szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Korei. Jeden z piłkarzy Ukrainy faulował na linii pola karnego przeciwnika. Amerykański arbiter skorzystał z systemu VAR i zadecydował, że faul miał miejsce w polu karnym. Do jedenastki podszedł Lee Kangin i pewnie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Korea po strzeleniu bramki zaczęła grać zbyt zachowawczo, co zemściło się jeszcze przed przerwą. Supriaha po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej odnalazł się w tłumie zawodników i oddał strzał z bliskiej odległości, a piłka zmierzyła prosto do siatki.

Chwilę po zmianie stron Kornijenko zagrał do Bułecy, który przedarł się przez obrońców i uderzył z pola karnego. Piłka wylądowała jednak w rękach bramkarza. W następnej akcji Ukraina już prowadziła. Konopla zagrał prostopadle do Supriahy, który uderzył po ziemi wprost do siatki. Korea najbliżej wyrównania była w 70. minucie, kiedy Lee Jaeika uderzył na bramkę rywali, ale stojący w bramce Łunin sparował piłkę na poprzeczkę. Odsłonięci Korańczycy nadziali się w końcówce na kontrę. Citaiszwili przechwycił piłkę 60 metrów od bramki. Przeprowadził dynamiczny rajd, ogrywając koreańskiego stopera i umieścił piłkę tuż przy dalszym słupku.