Włosi wygrali mecz o awans? Szyki mogą im pokrzyżować Polacy, bo Hiszpanie zostali odprawieni. Chiesa bohaterem | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 16-06-2019 23:02

Od zwycięstwa zaczęła reprezentacja Włoch udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy na swoim terenie. Italia przegrywała co prawda z Hiszpanią, ale Federico Chiesa odwrócił losy spotkania.

Już w 9. minucie Dani Ceballos dostał piłkę od Fabiana Ruiza i kapitalnie przymierzył w okienko bramki strzeżonej przez Alexa Mereta.

Publiczność na Stadio Renato Dall'Ara w Bolonii była mocno rozczarowana, ale to była pierwsza i ostatnia przykrość tego wieczoru. Podopieczni Luigiego Di Biagio nie tylko odrobili bowiem straty, ale strzelili jeszcze dwa kolejne gole. W 36. minucie po przerzucie od Barelli piłkę opanował Chiesa i zdecydował się iść na przebój. Fatalnie spisał się Unai Simon w bramce Hiszpanów, który chyba długo spodziewał się dośrodkowania i odsłonił tzw. "krótki róg". Chiesa wykorzystał to z zimną krwią i szwajcarską precyzją.

W 64. minucie Włosi wyszli na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym piłka odbiła się od Barelli i spadła po nogi Chiesy, a ten z bliska wpakował ją do siatki na 2:1. Wynik w 82. minucie ustalił Lorenzo Pellegrini. Carlos Soler nie nadążył za Patrickiem Cutrone i łapał go już w polu karnym, by napastnik nie doszedł do piłki. Idiotyczny faul, bo Cutrone do piłki raczej i tak by nie zdążył... Tak czy inaczej Pellegrini oszukał Simona i spokojnie posłał piłkę do siatki, ustalając wynik spotkania.

Włosi wygrywając z głównym, jak mogłoby się wydawać rywalem do awansu z 1. miejsca w grupie, ustawili się w roli faworyta. W środę Italia zagra z Polską o 21:00.