Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Prezes Polonii Środa Wielkopolska, Rafał Ratajczak w podsumowaniu sezonu | Futbol - Piłka nożna
Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ

Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Prezes Polonii Środa Wielkopolska, Rafał Ratajczak w podsumowaniu sezonu

Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 17-06-2019 19:00
Niekoniecznie z pierwszych stron gazet.  Prezes Polonii Środa Wielkopolska, Rafał Ratajczak w podsumowaniu sezonu

W trzech grupach zakończyły się już trzecioligowe zmagania, czas więc na podsumowanie sezonu. Dziś wypowiedzi naszemu portalowi udzielił prezes Polonii Środa Wielkopolska, Rafał Ratajczak.

Polonia Środa Wielkopolska występowała w drugiej grupie III ligi.  Zespół na koniec sezonu uplasował się na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 60 punktów. Tabela grupy jest  dostępna pod linkiem http://www.polskapilka.net/3-liga-grupa-2/

Rafał Ratajczak specjalnie dla portalu futbol.pl dokonał podsumowania sezonu 2018/2019 w wykonaniu Polonii. Treść wypowiedzi poniżej:

Polonia Środa Wlkp osiagnęła dwa ze swoich 3 celów na sezon 2018/2019. Pierwszym z celów osiągniętych to powtórna obrona Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego . 12 czerwca, w finale  pokonaliśmy KKS Kalisz 4:2 i po raz trzeci z rzędu zdobyliśmy ten Puchar. Cieszymy się szczególnie dlatego, że mecz finałowy odbył się na Stadionie w Środzie Wielkopolskiej  w obecności około 1500 widzów . Zwycięstwo Polonii sprawiło ogromną radość kibicom i stanowi powód do dumy dla całego naszego miasta i powiatu. W tym roku, na przełomie września i października nasz klub obchodzi stulecie istnienia i zaplanowany na 25 września mecz 1/32 Pucharu Polski będzie doskonałą okazją do świętowania naszego jubileuszu.

Drugim ważnym celem na ten sezon było odważne stawianie na młodzież w zespole seniorskim, w tym także kilku wychowanków naszego klubu. Potwierdzeniem wykonania tego zadania  jest zajęcie 2 miejsca w naszej grupie 3 ligi w systemie PRO JUNIOR SYSTEM . W ciagu całego sezonu 3-4 młodzieżowców było praktycznie w każdym meczu na boisku. Najwięcej minut zebrał nasz wychowanek Piotr Skrobosiński, rocznik 1999, który dzięki bardzo dobrej grze ma szanse przejść do klubu z wyższej ligi, podobnie zresztą jak Jakub Apolinarski ( również rocznik 1999),  który po znakomitej rundzie jesiennej przeszedł do Rakowa Częstochowa. Ten sezon pokazał, że odważne stawianie na młodych, utalentowanych zawodników ma same dobre strony. Pomaga klubowi w PJS, promuje zawodników i przynosi wymierne profity finansowe klubowi. Poza tym zachęca innych młodych piłkarzy do gry w Polonii Środa Wielkopolska.

Nie udało się osiagnąć trzeciego celu czyli awansu do II ligi. Konkurencja w grupie drugiej 3 ligi była bardzo duża. Kilka klubów dysponowało budżetem praktycznie dwa razy większym od naszego i na tle tych rywali zaprezentowaliśmy się, zwłaszcza w rundzie wiosennej wręcz znakomicie. Awans wywalczył silny sportowo Lech II Poznań i my w Wielkopolsce bardzo się z tego cieszymy. W lidze , w stosunku do rundy jesiennej, zrobiliśmy bardzo duży postęp. Praca trenerów Krzysztofa Kapuścińskiego i Marcina Woźniaka przyniosła znakomite efekty, Polonia wiosną świetnie grała w defensywie i bardzo kreatywnie w ataku. Kilku zawodników zrobiło przez ten sezon bardzo duży postęp w swojej grze.

******

Dziękuję panu Rafałowi Ratajczakowi za udzielenie wypowiedzi.

                                                              Grzegorz Sawicki

Zapraszam do odwiedzania mediów społecznościowych Polonii Środa Wielkopolska

https://twitter.com/poloniasroda

https://www.facebook.com/poloniasroda/

 

Zdjęcie www.facebook.com/poloniasroda/

 

 

TAGI

Inne artykuły