Szalony hit w Euro U-21. Francuzi cudem wyrwali Anglikom zwycięstwo. Wcześniej zmarnowali 2 karne i sporo czasu, grając w przewadze

Data dodania: 18-06-2019 22:54

Reprezentacja Francji w końcówce odwróciła losy meczu i wygrała w hicie Młodzieżowych Mistrzostw Europy z Anglią! Trójkolorowi mogą się cieszyć, ale wcześniej smutek mieszał się z gniewem, bo nie wykorzystali dwóch rzutów karnych i ponad 25 minut minut gry w przewadze!

To według przedturniejowych opinii było starcie o pierwsze miejsce w grupie C. Obie ekipy są wymieniane wśród faworytów całego turnieju, więc spotkanie w Cesenie zapowiadało się niezwykle interesująco.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Anglików. Już w 8. minucie Bernardoni uratował Francuzów, bowiem wybił piłkę sprzed głowy Maddisona. Bramkarz Francuzów nie popisał się natomiast w 14. minucie, gdy wyszedł z bramki i sytuację musiał ratować Konate. Obrońca źle jednak wybijał piłkę i był o włos od gola samobójczego. Piłka odbiła się ostatecznie od słupka. W 16. minucie bliski szczęścia był Solanke, który z woleja pomylił się minimalnie.

Anglicy atakowali, ale to Francuzi mieli okazję, by objąć prowadzenie. W 25. minucie piłka odbiła się w polu karnym od ręki Clarke'a-Saltera i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Moussa Dembele i strzelił słabo oraz mało precyzyjnie. Henderson nie dał się pokonać!

W 30. minucie Anglicy w końcu powinni prowadzić. Gray dostał piłkę do Jay'a Dasilvy i oddał groźny strzał, ale tylko w boczną siatkę.

Po przerwie Anglicy w końcu dopięli swego. W 55. minucie świetną akcję indywidualną przeprowadził Foden. Minął z lewej strony obrońców, wpadł w pole karne i oddał strzał, który dał gola na 1:0! Potem Francuzi jeszcze uratowali się po strzale Solanke.

W 64. minucie Anglicy zostali w osłabieniu. Choudhury ostro potraktował Bambę we własnym polu karnym i dostał żółtą kartkę. Sędzia sprawdził jeszcze całą sytuację w systemie VAR i potwierdził jedenastkę, a karę Anglikowi zamienił na wyrzucenie z boiska! Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Aouar, ale trafił tylko w słupek. Francuzi zmarnowali drugi rzut karny!

Trójkolorowi grając w przewadze nacisnęli, ale świetnie bronił Henderson i wydawało się, że już nie da się go pokonać, skoro nie udało sie Thuranowi czy Dembele. Nadeszła jednak 89. minuta i piłkę dostał niepilnowany Ikone. Aktywny w tym meczu piłkarz strzelił płasko i piłka wylądowała w siatce. Anglicy zostali ukarani za głębokie cofnięcie się do obrony.

Po stracie gola Synom Albionu wydawało się, że nic jeszcze gorszego ich nie spotka. Tymczasem w 5. minucie doliczonego czasu gry Aaron Wan-Bissaka, próbując ratować sytuację po strzale Ikone, wbił piłkę do siatki nad Hendersonem. Anglicy przegrali!