Zagłębie Lubin ma nowego dyrektora Akademii | Futbol - Piłka nożna
Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ

Zagłębie Lubin ma nowego dyrektora Akademii

Dodał: Marcin Kowalczyk
Data dodania: 20-06-2019 17:23
Zagłębie Lubin ma nowego dyrektora Akademii

Klub z Lotto Ekstraklasy poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej, że nowym dyrektorem technicznym Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie będzie Henny Lee.

Henny Lee jest bardzo doświadczonym trenerem zarówno drużyn seniorskich, jak i młodzieżowych. Jego kariera związana jest z pracą w Holandii. Dotychczas pracował w takich klubach jak: HFC Haarlem, SC Telstar, SC Cambuur-Leeuwarden, VV DOVO Veenendaal, VV Katwijk, Sparta Nijkerk, FC Dordrecht oraz FC Utrecht. Jego praca cechowała się, wprowadzaniem młodych piłkarzy do pierwszego zespołu, na czym bardzo zależy zarządowi klubu.

Z Hennym Lee byliśmy w stałym kontakcie od kilku miesięcy, gdy rozpoczęliśmy poszukiwania szefa szkolenia, który miał zastąpić na tym stanowisku włączonego do pierwszego zespołu Bena van Daela. Gdy okazało się, że z powodów osobistych akademię będzie musiał opuścić Krzysztof Paluszek, zintensyfikowaliśmy nasze rozmowy, spotkaliśmy się z nowym dyrektorem w siedzibie naszego klubu i rozmawialiśmy na temat naszych wizji związanych z funkcjonowaniem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Były one spójne, wiemy, że wspólnie będziemy zmierzać w jednym, właściwym kierunku. W ostatnich dniach ustaliliśmy wszelkie szczegóły dotyczące kontraktu i już od 1 lipca Henny Lee będzie mógł rozpocząć swoją misję w naszym klubie. Cieszymy się, że osoba o takim doświadczeniu będzie dowodziła naszym sztandarowym projektem i będzie odpowiedzialna za rozwój zawodników oraz trenerów.

– powiedział Mateusz Dróżdż, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Futbol.pl

TAGI

Inne artykuły