Austriacy zmarnowali świetną szansę. Dania będzie liczyła się w walce o awans

Data dodania: 20-06-2019 20:29

Ma czego żałować reprezentacja Austrii po swoim drugim meczu w Euro U-21. W starciu z Danią przy stanie 1:1 miała rzut karny, ale nie zdobyła bramki, by krótko po zmarnowanej jedenastce stracić gola, a w samej końcówce kolejnego i przegrać.

Austriacy w pierwszym meczu ograli niespodziewanie Serbów (2:0) i mieli rzucić Niemcom wyzwanie w walce o awans do półfinału. Gdyby wygrali z Danią, grupowym rywalem Polski w eliminacji, ale nie dali rady, chociaż mieli świetną okazję.

Duńczycy objęli prowadzenie w 33. minucie, gdy do siatki trafił Joakim Maehle. Austriacy nie poddali się i Philipp Lienhart w 47. minucie doprowadził do remisu. W 73. minucie mieli zaś świetną okazję, by prowadzić. Christoph Baumgartner nie rozgrzał się chyba jednak odpowiednio - wszedł na boisko 6 minut wcześniej - bo rzut karny strzelił źle i bramkarz obronił. Już 4 minuty później to się zemściło. Duńczycy zaatakowali, a Maehle trafił na 2:1 do pustej praktycznie bramki. Austriaków dobił w 93. minucie Skov Olsen po świetnej kontrze i ładnym strzale.

Duńczycy mają 3 punkty i w ostatniej kolejce zagrają z Serbią. O zwycięstwo, które może dać im awans np. z 2. miejsca.