Spodziewany remis Rumunii z Francją wyrzucił Włochów z turnieju. Asysta Sandro Kulenovicia w skutecznej pogoni za Anglią

Data dodania: 24-06-2019 22:58

Można było prawie ze 100-procentową pewnością zakładać, że mecz Francja - Rumunia w Euro U-21 zakończy się remisem. Zdobycie po punkcie w ostatnim meczu fazy grupowej obu ekipom dawało awans do półfinału i przepustkę do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Na inne rozstrzygnięcie liczyli Włosi, ale gospodarze się nie doczekali i muszą żałować porażki z Polską!

Włosi po zakończeniu rywalizacji w dwóch grupach byli najlepszym z wicemistrzów. Wiedzieli jednak też, że remis w meczu Francja - Rumunia będzie oznaczał, że dla Italii turniej się skończy. Starcie w Cesenie nie było zgodnie z oczekiwaniami porywającym widowiskiem, a Francuzi i Rumunii nie dążyli za wszelką cenę do zwycięstwa. Rumunii nie oddali nawet celnego strzału, Francuzi jeden.

W sumie grupę wygrali Rumunii, mając lepszy bilans bramkowy i w półfinale zagrają z Niemcami. Francuzów czeka starcie z Hiszpanią. Półfinały już w czwartek.

W drugim meczu grupy C, w meczu o honor, Chorwaci przegrywali trzy razy z Anglią i zremisowali 3:3! Na gola Nelsona z karnego w 11. minucie odpowiedział Brekalo w 39. minucie. W 48. minucie na 2:1 dla Anglików strzelił Maddison, ale w 62. minucie z podania zawodnika Legii Warszawa Sandro Kulenovicia wyrównał Vlasić. W 70. minucie pięknym strzałem zrehabilitował się trochę za zawalonego gola na 1:1 Kenny, ale w 82. minucie Brekalo znowu doprowadził do remisu i wynikiem 3:3 skończyło się starciee w Serravalle.

Anglicy w trzech meczach stracili aż 9 goli i nie było szans, by z taką obroną wyjść z grupy. I tak jednak wyprzedzili Chorwację, która miała bilans bramek -4 przy -3 Synów Albionu.