Hiszpania mistrzem Europy U-21! W finale nie dała większych szans broniącym tytułu Niemcom

Data dodania: 30-06-2019 22:21

W 2017 roku Niemcy w finale pokonali Hiszpanię 1:0. Dwa lata później obie ekipy znowwu dotarły do finału Euro U-21. Na włoskich boiskach inaczej niż w Polsce górą byli południowcy! Hiszpania została nowym mistrzem Europy U-21.

Mecz w Udine zaczął się kapitalnie dla Hiszpanów. Niemcy w 7. minucie uznali, że Fabianowi Ruizowi nie wyjdzie drugi tak strzał, jak z Polską. Piłkarz Napoli udowodnił jednak, że ma świetne uderzenie i ładnym strzałem dał Hiszpanom prowadzenie.

Początek należał zdecydowanie do ekipy z południa Europy. Ruiz, Ceballos, Fornals, Olmo i reszta grali szybko, dokładniee, na małej przestrzeni, ale na dużej ruchliwości. Niemcy mieli problem z zatrzymaniem ich ofensywy. Wynik się jednak nie zmieniał.

Z czasem Niemcy lekko doszli do głosu, ale nie stwarzali większego zagrożenia. Obraz gry mógłby zmienić się bardziej, gdyby w 34. minucie Vallejo wyleciał z boiska za wejście wyprostowaną nogą w kolano Waldschmidta. Sędzia jednak nawet po konsultacji z VAR nie zmienił decyzji i pozostał przy żółtej kartce.

Po przerwie Hiszpanie szanowali piłkę, długo się przy niej utrzymywali i szukali drugiego gola. Doczekali się w 69. minucie. Znowu z dystansu uderzył Ruiz, Nubel w bramce odbił krótko piłkę, a Olmo znalazł się tam, gdzie trzeba i z bliska podcinką podwyższył na 2:0. Niemcy broni nie złożyli, ale w 81. minucie mogli znaleźć się na łopatkach. Olmo zagrał do Solera, a ten z 16. metra trafił w poprzeczkę. Gdyby to wpadło... Tymczasem w 88. minucie Amiri uderzył z 25 metrów, piłka odbiła się jeszcze od głowy Vallejo i wpadła bramkarzowi za kołnierz. Szansy na wyrównanie Niemcy już jednak nie stworzyli i ostatecznie oddali tytuł Hiszpanii.

Królem strzelców Euro U-21 został Niemiec Luca Waldschmidt, który zdobył aż 7 bramek. Napastnik SC Freiburg jedną strzelił Duńczykom, trzy Serbom, jedną Austrii - w fazie grupowe oraz dwie Rumunii w półfinale.