Peru w finale Copa America. Los Incas odprawili obrońcę tytułu. Czas na rewanż na Brazylii za klęskę! (VIDEO)

Data dodania: 04-07-2019 8:31

Reprezentacja Chile w brutalny sposób pożegnała się z marzeniami o trzecim z rzędu triumfie w Copa America. Obrońca trofeum poległ w półfinałowym meczu z Peru aż 0:3!

Peruwiańczycy zaskoczyli w starciu z Chile. Los Incas grali z rozmachem, dominowali na boisku i zasłużenie prowadzili już 2:0 do przerwy. Wynik otworzył w 21. minucie Edison Flores, który sprytnie przyczaił się w polu karnym i skorzystał z dośrodkowania Andre Carrillo. Na nic zdały się protesty Chilijczyków, jakoby faulowany był Arturo Vidal. Gol został uznany.

Carrillo asystował też przy bramce na 2:0. W 38. minucie skrzydłowy Peru zagrał do Yohimary Yotuna, a ten wykorzystał fatalne zachowanie Gabriela Ariasa. Bramkarz Chile niepotrzebnie wyszedł z bramki, czym zdecydowanie ułatwił zadanie strzelcowi.

W drugiej połowie Chilijczycy próbowali gonić wynik, ale nie zdobyli nawet bramki kontaktowej. W doliczonym czasie gry stracili natomiast gola na 0:3 po uderzeniu Paolo Guerrero. Doświadczony piłkarz pokonał Ariasa w sytuacji sam na sam i przypieczętował awans Peru do finału Copa America. Tam czeka już Brazylia, z którą w fazie grupowej Los Incas przegrali 0:5. Teraz na Maracanie poszukają więc rewanżu i pierwszego od 1975 roku triumfu w mistrzostwach Ameryki Południowej.

Chilijczycy w II połowie mieli swoje okazje. Był strzał w słupek, była zmarnowana sytuacja sam na sam - Eduardo Vargas przegrał z Pedro Gallese - i nawet niewykorzystany rzut karny, gdy bramkarz Peru zatrzymał piłkę po nonszalanckim uderzeniu właśnie Vargasa.