Argentyna pokonała Chile w meczu o trzecie miejsce Copa America. Czerwona kartka Leo Messiego

Data dodania: 07-07-2019 7:40

Reprezentacja Argentyny zajęła trzecie miejsce w Copa America. Argentyńczycy pokonali w meczu o brązowy medal Chile 2:1.

Wynik spotkania otworzył już w 12 minucie Sergio Aguero po podaniu Leo Messiego. Pięć minut po stracie gola boisko musiał opuścić z powodu kontuzji Alexis Sanchez. Chwilę później było już 2:0 dla Argentyny, Paulo Dybala  bezbłędnie wykorzystał podanie od Giovaniego Lo Celso.

W 37. minucie doszło do starcia pomiędzy kapitanami obu drużyn, czyli Messim i Garym Medelem. Sędzia postanowił obu zawodników  ukarać czerwoną kartką. powtórki pokazały, że bardziej zawinił Chilijczyk. Argentyńczyk nie mógł się pogodzić z tą decyzją, czemu dał upust po końcowym gwizdku. Messi  po zakończeniu spotkania nie pojawił się na ceremonii wręczenia medali. Gwiazdor Barcelony nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra i pozostał w szatni. W ostrych słowach odniósł się nie tylko do sytuacji z 37 minuty meczu.

- Nie wyszedłem na dekorację, bo nie musimy być częścią tej korupcji i braku szacunku. Brazylia mistrzem? Nie mam wątpliwości. Niestety moim zdaniem to wszystko zostało zrobione dla gospodarzy. Korupcja i tacy sędziowie niszczą futbol - powiedział Messi.

W drugiej połowie spotkania Chilijczycy w 59. minucie zdobyli  bramkę z rzutu karnego. Strzelcem gola był Arturo Vidal, a wynik spotkania do końca nie uległ zmianie.

Argentyna_Chile 2:1 (2:0)
1:0 - Sergio Aguero 12'
2:0 - Paulo Dybala 22'
2:1 - Arturo Vidal (k.) 59'

Składy:

Argentyna: Franco Armani - Juan Foyth, German Pezzella, Nicolas Otamendi, Nicolas Tagliafico, Rodrigo De Paul, Leandro Paredes, Giovani Lo Celso (90' Ramiro Funes Mori), Lionel Messi, Paulo Dybala (67' Angel Di Maria), Sergio Aguero (81' Matias Suarez).

Chile: Gabriel Arias - Gary Medel, Gonzalo Jara (50' Guillermo Maripan), Paulo Diaz, Erick Pulgar, Mauricio Isla, Charles Aranguiz (83' Nicolas Castillo), Arturo Vidal, Jean Beausejour, Eduardo Vargas, Alexis Sanchez (17' Junior Fernandes).