Kamil Wilczek straszy Lechię Gdańsk. Dwa gole polskiego snajpera i wysoka wygrana Broendby

Data dodania: 11-07-2019 21:39

Kamil Wilczek strzelił dwa gole dla Broendby Kopenhaga w mezu z Interem Turku w I rundzie eliminacji Ligi Europy. Duński zespół ograł rywala z Finlandii aż 4:1.

Wilczek już w 5. minucie otworzył wynik spotkania na Broendby Stadion. Goście wyrównali w 20. minucie i wynikiem 1:1 zakończyła się I połowa.

Po przerwie znowu Wilczek zaczął strzelanie, bo w 67. minucie przywrócił swój zespół na prowadzenie. I tym razem już poszło. Duńczycy w 71. minucie za sprawą Simona Tibblinga zadali trzeci cios, a w 78. minucie wynik na 4:1 ustalił Kasper Fisker.

Kamil Wilczek podobnie jak były zawodnik Lecha Poznań Paulus Arajuuri zagrał całe spotkanie.

Warto dodać, że zwycięzca tego dwumeczu, czyli najprawdopodobniej Broendby, będzie  rywalem Lechii Gdańsk w II rundzie eliminacji Ligi Europy.