Awans Broendby wisiał na włosku, ale to ekipa z Wilczkiem i Arajuurim powalczy z Lechią Gdańsk w II rundzie el. Ligi Europy

Data dodania: 18-07-2019 20:09

Broendby Kopenhaga zdawało się być pewniakiem do awansu po pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy z Interem Turku. Duńczycy wygrali u siebie 4:1, ale w rewanżu ich awans wisiał na włosku. Teraz zagrają z Lechią Gdańsk.

Broendby miało spory zapas po meczu u siebie, a na wyjeździe do przerwy remisowało 0:0 i wydawało się, że nic złego się nie może stać. Tymczasem w 52. minucie Finowie zdobyli pierwszą bramkę, a w 56. minucie drugą i byli o krok od przechylenia szali z awansem na swoją stronę.

Inter miał ponad 30 minut, by strzelić gola na 3:0, a taki wynik dawałby mu awans. Nie zdołał jednak tego zrobić i to Broendby będzie rywalem Lechii Gdańsk w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Pierwszy mecz odbędzie się w Polsce 25 lipca o 19:00, a rewanż tydzień później.

Kamil Wilczek w Turku zagrał w barwach Broendby od 58. minuty. Znany z Lecha Poznań Paulus Arajuuri wszedł na murawę dopiero w doliczonym czasie gry.