Vuković zadowolony z wyniku i właściwie tylko z tego. Wymaga od Legii dużo więcej! | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 19-07-2019 8:44

Legia Warszawa pokonała Europa FC 3:0 w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy i awansowała do kolejnej fazy kwalifikacji. Wicemistrzowie Polski nie zachwycili, a trener Aleksandar Vuković nie był zadowolony ze swoich piłkarzy. Przyznał też, że wie, że poprzeczka będzie teraz szła coraz wyżej i Legia musi grać lepiej.

- Oczekuję, że będziemy w lepszej dyspozycji. Pierwsze mecze w sezonie, po wielu zmianach w klubie, szczególnie z rywalem, który w pierwszym meczu zaskoczył i miał przewagę w warunkach, pomogą nam lepiej przygotować się do kolejnych spotkań - stwierdził Vuković.

Serbski trener Legii kręcił nosem na grę zespołu w czwartkowym meczu. Trudno mu się jednak dziwić. - Jestem zadowolony z wyniku i z awansu. 20 pierwszych minut wyglądało tak, jakbym sobie tego życzył, później jednak było gorzej. Rozmawiałem o tym ze swoim zespołem i na tym skończę. Jeżeli chcemy coś osiągnąć, nie możemy grać tylko przez 20 minut. To jasne - ocenił "Aco".

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku, ale nie jestem zadowolony gry. Gra czasami jest ważniejsza niż wynik. Na pewno oczekuję podejścia, że pomimo przewagi nadal będziemy dążyć do strzelenia kolejnych goli. To kwestia pracy. Zagraliśmy dobre 20 minut, pozostałe 70 już tak dobre nie były - podkreślał to, co wcześniej Vuković.

Szkoleniowiec Legii docenił też postawę Europa FC. - To klub, który leży blisko Hiszpanii, więc naturalne, że ma kilku dobrych zawodników, którzy mogliby poradzić sobie w ekstraklasie. Bardzo szanuję rywala za postawę w obu meczach - powiedział Vuković.

Trener wicemistrza Gibraltaru Rafael Escobar podkreślał, że Legia "załatwiła" mecz w kwadrans, ale cieszył się, że jego zespół po dwóch ciosach się nie rozleciał i walczył. Wiedzieliśmy, że pierwszy kwadrans będzie bardzo ważny. Legia nas przycisnęła i dopiero przy stanie 2:0 graliśmy inną piłkę. Wtedy jednak strata była już duża. Próbowaliśmy nie poddawać się i wydaje mi się, że się nam udało W drugiej połowie, zwłaszcza podczas gry w dziesiątkę, nasza drużyna się nie rozsypała. Rywal był bardzo wymagający, my jednak od początku do końca próbowaliśmy grać swoją piłkę. Próbowaliśmy wysokiego pressingu, aby zmusić Legię do błędu. Oni byli jednak dużo lepsi zarówno piłkarsko jak i pod względem fizycznym. Stadion Legii jest bardzo luksusowy. To dla nas nagroda móc grać na takiej murawie, przed taką publicznością. Z naszej strony nie ma żadnych wymówek, boisko było w doskonałym stanie. Legia przewyższa nas umiejętnościami. Wydaje mi się, że wypadliśmy dobrze biorąc pod uwagę różnicę klas pomiędzy oboma zespołami - podsumował mecz Escobar.