Cracovia przyjęła cios, ale wyrwała remis w Lubinie z Zagłębiem

Data dodania: 21-07-2019 18:11

Remisem zakończyło się spotkanie 1. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin i Cracovią. Miedziowi szybko objęli prowadzenie, ale Pasy do odpowiedzi nie zbierały się za długo.

Cracovia do spotkania przystąpiła po przegranym pucharowym dwumeczu z DAC Dunajska Streda. Ekipa Michała Probierza była więc na pewno lekko podrażniona, ale w Lubinie zaczęła mecz bardzo źle. Już w 5. minucie Damjan Bohar wpakował piłkę do siatki. Dostał przytomne podanie od Patryka Tuszyńskiego i było 1:0.

Cracovia po stracie gola przejęła inicjatywę i w 22. minucie wysłało pierwsze ostrzeżenie. Dobrego podania od Mateusza Wdowiaka nie wykorzystał jednak Bojan Cecarić. Po 60 sekundach było już 1:1. Pelle van Amersfort kapitalnie zagrał "w uliczkę" do Rafaela Lopesa, a ten wyrównał.

Piłka w tym spotkaniu jeszcze dwa razy wpadła do siatki. W 34. minucie Ljubomir Guldan trafił między słupki, a w 69. minucie Sergiu Hanca dobił swój strzał z rzutu wolnego. W pierwszym przypadku sędziowie dopatrzyli się jednak faulu, a w drugim spalonego.

Mecz 1. kolejki PKO Ekstraklasy
ZAGŁĘBIE LUBIN - CRACOVIA 1:1
Bohar 5 - Rafael Lopes 23
Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko, 3. Saša Balić - 44. Alan Czerwiński (80. 11. Bartłomiej Pawłowski), 24. Jakub Tosik, 8. Łukasz Poręba (80. 13. Dawid Pakulski), 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (86. 17. Patryk Szysz) - 89. Patryk Tuszyński
Cracovia: 31. Lukáš Hroššo - 2. Cornel Râpă, 34. Ołeksij Dytiatjew, 20. Niko Datković, 33. Kamil Pestka (75. 87. Diego Ferraresso) - 29. Bojan Čečarić (46. 4. Sergiu Hanca), 8. Milan Dimun, 5. Janusz Gol (63. 6. Sylwester Lusiusz), 10. Pelle van Amersfoort, 11. Mateusz Wdowiak - 21. Rafael Lopes
Żółte kartki: Gol, Lusiusz
Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)