4 gole, 2 czerwone kartki, poważna kontuzja gwiazdy i karne w meczu Realu z Arsenalem. Lewandowski nie zagrał z Milanem, Piątek nie strzelił (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 24-07-2019 8:37

Real Madryt pokonał po rzutach karnych Arsenal, a Bayern Monachium zwyciężył AC Milan w spotkaniach w ramach International Champions Cup. W starciu Niemców z Włochami zagrał tylko jeden z dwóch polskich snajperów.

Bayern wygrał z Milanem 1:0 po bramce Leona Goretzki z 45. minuty. Całe spotkanie na murawie spędził Krzysztof Piątek, a Robert Lewandowski przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych z powou drobnych dolegliwości mięśniowych. Trener Niko Kovac po konsultacjach z lekarzami uznał, że nie ma co ryzykować i dał Polakowi w spokoju obejrzeć spotkanie zza linii bocznej. Warto dodać, że Lewy był oczywiście przewidziany do gry w pierwszym składzie. Zastąpił go młody Jann-Fiete Arp.

W Milanie pojawił się natomiast 17-letni Daniele Maldini, syn legendy klubu Paolo. Operował na murawie za dwoma napastnikami, bo takie ustawienie preferuje nowy trener Marco Giampaolo, czyli Piątkiem i Samuelem Castillejo.

Milan nie stworzył wielkich sytuacji do przerwy, a w 45. minucie dostał gola do szatni. Joshua Kimmich znalazł podaniem Leona Goretzkę, a ten nie dał szans Gianluigiemu Donnarummię.

Po zmianie stron siła ataku Milanu jeszcze wzrosła, bo na boisko wszedł Patrick Cutrone. Chwilę po pojawieniu się na murawie przegrał pojedynek ze Svenem Ulreichem. To była najlepsza okazja na wyrównanie.

Bayern w ICC przegrał 1:2 z Arsenalem i pokonał 3:1 Real. Dla Milanu to był pierwszy mecz w tym turnieju. Teraz Rossoneri zagrają z Benficą Lizbona.

Mecz International Champions Cup
BAYERN MONACHIUM - AC MILAN 1:0
Goretzka 45
Bayern: Manuel Neuer (46. Sven Ulreich) - Joshua Kimmich (46. Ivan Mihaljević), Niklas Suele, Benjamin Pavard, Alphonso Davies - Leon Goretzka, Corentin Tolisso (46. Thiago Alcantara), Renato Sanches (59. Sarpreet Singh) - Thomas Mueller (80. Angelo Stiller), Jann-Fiete Arp, Kingsley Coman (59. David Alaba)
Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Matteo Gabbia, Ivan Strinić, Theo Hernandez (45. Andrea Conti) - Hakan Calhanoglu, Lucas Biglia, Fabio Borini (90. Marco Brescianini) - Daniel Maldini (58. Patrick Cutrone) - Samuel Castillejo (90. Antonio Mionić), Krzysztof Piątek

***

Dużo więcej goli i dużo więcej się działo w meczu Realu z Arsenalem. Kanonierzy bardzo szybko prowadzili 2:0, w czym wyraźnie pomogła im czerwona kartka, którą w 9. minucie za zagranie w polu karnym obejrzał Nacho Fernandez. Rzut karny wykorzystał Alexandre Lacazette i było 1:0. 14 minut później Pierre-Emerick Aubameyang trafił na 2:0 w sytuacji sam na sam z Keylorem Navasem.

Między jedną a drugą straconą bramkę boisko opuścił też drugi gracz Realu. Tym razem była to jednak decyzja Zinedine'a Zidane'a, który po wyrzuceniu z boiska Nacho musiał wpuścić obrońcę, dlatego Lukę Jovicia wymienił na Raphaela Varane'a. Ze sprawdzenia w ataku duetu Jović - Karim Benzema niewiele wyszło.

Real przegrywał, ale w 40. minucie pojawiło się światełko w tunelu, bo z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Sokratis Papastathopoulos. W walce 10 na 10 Real okazał się rzeczywiście lepszy. W 56. minucie kontaktowego gola strzelił Gareth Bale, a 3 minuty później Marco Asensio wyrównał. Asensio, który wyszedł na boisko dopiero po przerwie meczu jednak nie dokończył, bo po starciu z Aubameyangiem doznał poważnego urazu i opuścił murawę na noszach.

W regulaminowym czasie gry było 2:2, a karne lepiej strzelali Królewscy. Co prawda Garet Bale nie trafił w pierwszej kolejce, ale potem Isco, Varane i Vinicius Junior się nie pomylili, a w Arsenalu po trafieniu Nelsona nie strzelił Xhaka, bramkarza pokonał Saka, a potem pomylili się Monreal i Burton.

REAL MADRYT - ARSENAL 3:2
Bale 56, Asensio 59 - Lacazette 10 k., Aubameyang 24
karne: 0:1 - Nelson, X- Bale, X - Xhaka, 1:1 Isco, 1:2 Saka, 2:2 Varane, X - Monreal, 3:2 Vinicius Junior, X - Burton
Real: Keylor Navas (46. Thibaut Courtois) - Daniel Carvajal (46. Alvaro Odriozola), Nacho, Sergio Ramos (65. Adrian De La Fuente), Ferland Mendy (46. Marcelo) - Lucas (46. Isco), Toni Kroos (65. Alvaro Fidalgo), Luka Modrić (65. Jaime Seoane), Eden Hazard (46. Gareth Bale) - Luka Jović (16. Raphael Varane), Karim Benzema (46. Marco Asensio, 65. Junior Vinicius)
Arsenal: Emiliano Martinez - Calum Chambers, Sokratis Papastathopoulos, Sead Kolasinac - Henrich Mchitarjan (75. Reiss Nelson), Joseph Willock (46. Nacho Monreal), Granit Xhaka, Mesut Oezil (74. Bukayo Saka), Carl Jenkinson - Pierre-Emerick Aubameyang (75. Robbie Burton), Alexandre Lacazette (74. Edward Nketiah)
Żółte kartki: Nacho, Carvajal - Sokratis
Czerwone kartki: Nacho (9. minuta) - Sokratis Papastathopoulos (40. minuta)