Pogromca Piasta i Celtic bliżej awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 24-07-2019 22:29

BATE Borysow pokonało przed własną publicznością Rosenborg 2:1 w pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Dużo bliżej awansu jest Cetlic, który wygrał z estońskim Kalju aż 5:0.

Początek spotkania nie mógł się ułożyć lepiej dla BATE. Pogromcy Piasta Gliwice już w 5. minucie gry wywalczyli jedenastkę, po tym jak faulu we własnym polu karnym dopuścił się bramkarz gości. Do wykonania jedenastki podszedł Stasevich, który pewnym i mocnym strzałem wyprowadził swoich kolegów na prowadzenie. Goście odpowiedzieli przed upływem drugiego kwadransa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki strzałem z woleja skierował Konradsen. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy w drugiej części spotkania ustalili wynik na 2:1. Po dośrodkowaniu w pole karne Skavysh wyprzedził obrońcę i z kilku metrów skierował futbolówkę do bramki.

Jak się okazało bardzo łatwe starcie o Ligę Mistrzów miał Celtic. Szkocki klub wprawdzie przez pierwsze pół godziny gry nie potrafił przeforsować się przez defensywę rywali. Za to, jak już to zrobił, to otworzył worek z bramkami. Pomocny okazał się stały fragment gry w okolicach pola karnego Kalju. To po nim wynik otworzył Ajer. Jeszcze przed przerwą Celtic przeprowadził dwie bramkowe akcje i z trzybramkową zaliczką udał się na przerwę. Po niej obraz gry za wiele się nie zmienił. W 65. minucie cudownym strzałem z 17. metra popisał się Christie. Piłka wylądowała tuż przy lewym słupku bramki gości. Gospodarze przeprowadzili jeszcze jedną udaną akcję, ustalając wynik na 5:0. Po wyjściu z kontrą piłkę otrzymał McGregor i płaskim strzałem pokonał Londaka.