Drugi beniaminek też wygrał! Jagiellonia po 1. kolejce była murowanym faworytem, ale 3 punkty w Białymstoku zgarnął bardzo dobry Raków. Oto polska liga

Data dodania: 27-07-2019 22:00

To była sobota beniaminków w PKO Ekstraklasie. Najpierw ŁKS Łódź ograł Cracovię na wyjeździe, a potem Raków Częstochowa pokonał w Białymstoku Jagiellonię!

Duma Podlasia zaczęła sezon od wygranej 3:0 w Gdyni z Arką, a Raków pod porażki z Koroną Kielce w Bełchatowie, gdzie częstochowianie póki co grają domowe spotkania. Faworytem starcia w Białymstoku, i to murowanym, była więc Jaga.

Tymczasem w stolicy Podlasie lepsze wrażenie sprawiał Raków. Już do przerwy ekipa Marka Papszuna miała dwie znakomite szanse. W 34. minucie z piątego metra strzelał Petrasek, ale Węglarz popisał się piękną interwencją. W 43. minucie Forbes trafił natomiast w poprzeczkę. Jaga najlepszą okazję miała w 38. minucie, gdy z powietrza uderzył Imaz. Gliwa był na posterunku.

Tuż po przerwie do głoszu doszła Jagiellonia. W 49. minucie po strzale Mitrovicia piłka otarła się o slupek, a minutę później Gliwa twarzą zatrzymał piłkę po strzale Mudrinskiego.

Czas mijał, a gospodarze grali coraz bardziej nerwowo. Nic dziwnego, spodziewali się zapewne jednak łatwiejszej przeprawy. Ostatecznie nie tylko nie zdołali wygrać, ale nawet nie zremisowali. W 81. minucie długą centrę w pole karne z wolnego posłał jeden z piłkarzy Rakowa, a Petrasek świetnie wyszedł w powietrze i głową posłał piłkę do siatki.

Raków zgarnął 3 punkty i ma ich tyle, co Jagiellonia. W najbliższej kolejce Jagę czeka wizyta w Lubinie i mecz z Zagłębiem, a Raków podejmie Cracovię.