Kamil Wilczek z dwoma golami. Polski snajper teraz będzie chciał jednak ukąsić Lechię!

Data dodania: 28-07-2019 21:59

Broendby po porażce z Lechią w Gdańsku w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy wygrało u siebie w duńskiej lidze. Do zwycięstwa 3:2 z Odense BK mocno przyczynił się Kamil Wilczek, który strzelił dwa gole.

Broendby objęło prowadzenie w 25. minucie po strzale Jespera Lindstroema. Goście wyrównali 10 minut później, a w 67. minucie prowadzili 2:1. Wówczas przypomniał o sobie Wilczek. W 79. minucie trafił na 2:2, a w 88. minucie strzelił zwycięskiego gola.

Wilczek zagrał całe spotkanie, a były piłkarz Lecha Poznań Paulus Arajuuri znalazł się poza kadrą meczową z powodu dyskwalifikacji za czerwoną kartkę. Broendby po 3 kolejkach ma 7 punktów i jest na 3. miejscu.

Broendby zagrało w składzie: 1. Marvin Schwaebe - 2. Jens Martin Gammelby, 6. Hjoertur Hermannsson, 28. Anton Skipper, 3. Anthony Jung - 21. Lasse Vigen (60. 12. Simon Tibbling), 22. Josip Radosević, 7. Dominik Kaiser - 27. Simon Hedlund (83. 8. Kasper Fisker), 20. Kamil Wilczek, 18. Jesper Lindstroem (69. 11. Mikael Uhre)

Rewanżowy mecz z Lechią Broendby zagra 1 sierpnia o 19:30. W Gdańsku gospodarze wygrali 2:1.