Lechia odpada z Ligi Europy po dogrywce!

Data dodania: 01-08-2019 21:56

Lechia Gdańsk przegrała po dogrywce z Broendby IF 1:4 w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europy i odpadła z dalszej rywalizacji. Jedną z bramek dla duńskiego klubu zdobył Kamil Wilczek.

Przed rewanżem w lepszej sytuacji była Lechia Gdańsk, która wygrała u siebie 2:1. Klub z PKO Ekstraklasy musiał jednak pamiętać, że zaledwie jedno trafienie gospodarzy całkowicie zmieniało przebieg rywalizacji.

Na początku spotkania Lipski przeprowadził ofensywną akcję z Paixao, piłka ostatecznie została zagrana wzdłuż bramki, ale zabrakło zamknięcia. Niestety po kwadransie gospodarze objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał były gracz Lecha Poznań Arajuuri. Pod koniec pierwszej części spotkania Kuciak kilkakrotnie ratował polski zespół przed stratą gola. Najpierw wybronił groźny strzał Schwabe, a następnie po rzucie rożnym kolejne uderzenie Arajuuriego. Chwilę przed zejściem do szatni szansę miał jeszcze Hedlunda. Po jego uderzeniu z dystansu piłka powędrowała na poprzeczkę bramki Lechii Gdańsk.

Po zmianie stron przed szansą na wyrównanie stanął Paixao, lecz napastnik Lechii został w ostatnim momencie zablokowany. W 52. minucie było już 2:0. Po zespołowej akcji prawą stroną do piłki dopadł Wilczek i uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Kuciaka. Polski napastnik mógł parę minut później jeszcze zwiększyć swój dorobek bramkowy, ale pomylił się po dograniu Kaisera.

Lechia odpowiedziała w 67. minucie. Piłkę w pole karne dograł Sławomir Peszko, a akcję strzałem głową wykończył Paixao. Taki wynik oznaczał, że do rozstrzygnięcia rywalizacji będzie potrzebna dogrywka. Zanim to jednak nastąpiło, gospodarze mogli zakończyć dwumecz. W dogodnej sytuacji znalazł się Kaiser, po jego strzale piłka odbiła się od słupka.

W dogrywce dominowali wyłącznie gospodarze, którzy dwoma trafieniami przesądzili o swoim awansie do dalszej fazy rozgrywek. Najpierw Lindstrom skutecznie wykończył dośrodkowanie Mensaha. Następnie ten sam zawodnik po wyjściu z kontrą, wykorzystał odsłoniętą Lechię i po indywidualnej akcji drugi raz pokonał stojącego w bramce Kuciaka.