Bruk-Bet Termalica liderem Fortuna 1 Ligi! | Futbol - Piłka nożna

Bruk-Bet Termalica liderem Fortuna 1 Ligi!

Data dodania: 02-08-2019 22:26

Bruk-Bet Termalica pokonała na wyjeździe Chrobrego Głogów 1:0. Dzięki wygranej objęła prowadzenie w tabeli Fortuna 1 Ligi. Zrównać się z nią punktami ma szanse jeszcze Olimpia, GKS Bełchatów i Radomiak.

Popularne "Słonie" podtrzymały zwycięską passę rozpoczętą tydzień temu w wygranym 3:0 spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz. Tym razem piłkarze Bruk-Betu wykorzystali grę w przewadze od 34. minuty spotkania. Czerwoną kartą został ukarany Michał Michalec. Zmęczeni gospodarze wytrzymali wprawdzie do drugiej części spotkania, ale w 71. minucie byli bez szans po tym, jak do siatki piłkę wpakował Vladislavs Gutkovskis.

Sporo emocji było za to w starciu Sandecji z Miedzią. Wszystko zaczęło się w 18. minucie, kiedy to prowadzenie dla gości objął Henrik Ojamaa. Jeszcze przed przerwą gospodarze skutecznie na to odpowiedzieli trafieniem autorstwa Pitera-Bucko. Niestety dla sympatyków Sandecji ich piłkarze mieli dziś pecha. Konkretnie Tadeusz Socha, który próbując interweniować we własnym polu karnym, sam skierował futbolówkę do swojej bramki. Goście z kolei mogli podwyższyć prowadzenie, ale groźny strzał Marquitosa wylądował jedynie na poprzeczce i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.