Barcelona skuteczniejsza niż Napoli, więc wygrała. Spektakularne pudło Arkadiusza Milika (VIDEO)

Data dodania: 08-08-2019 8:36

FC Barcelona pokonała SSC Napoli w meczu towarzyskim rozegranym w Miami. Duma Katalonii była skuteczniejsza niż drużyna Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika. Ten drugi zanotował spektakularne pudło.

Napoli w poprzednich spotkaniach potrafiło ograć 3:0 triumfatora Ligi Mistrzów, Liverpool FC, oraz 1:0 Olympique Marsylia. Widać było wyraźnie, że drugi rok pracy Carlo Ancellotiego zaczyna przynosić efekty.

W Miami Napoli też miało szansę wygrać. I to z Barceloną, ale zabrakło skuteczności. Mecz był bardzo wyrównany i o triumfie mistrza Hiszpanii zadecydowały detale. W 39. minucie prowadzenie Barcelonie dał Sergio Busquets, ale już 3 minuty później był remis, bo Samuel Umtiti wbił piłkę do własnej bramki po uderzeniu Jose Callejona. Rozstrzygnięcie przyszło w 79. minucie, gdy na 2:1 trafił Ivan Rakitić.

Spotkanie mogło zakończyć się inaczej, gdyby 3 minuty przed drugim golem Barcelony swojej kapitalnej okazji nie spartaczył Milik. Polak wszedł na bosko w 57. minucie, a 19 minut później miał świetną sytuację. Z 3 metrów uderzył jednak nad bramką! Pozostało mu się uśmiechać, chociaż powodów do zadowolenia nie miał.

90 minut na boisku spędził Piotr Zieliński. Obarczony defensywnymi zadaniam Polak nie błyszczał w ataku, ale dwie ładne akcje, po których było blisko gola, przeprowadził.

W sobotę zaplanowano potyczkę rewanżową. Podobno już z Leo Messim w barwach Barcelony.