Bayern pokonał amatorów aż 23:0. Robert Lewandowski w 45 minut strzelił 3 gole i zanotował 3 asysty | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 08-08-2019 21:02

W tradycyjnym już sparingu tuż przed ligą Bayern Monachium zagrał z rywalem złożonym z amatorskich piłkarzy. Robert Lewandowski spędził na boisku 45 minut, strzelił 3 gole, zanotował 3 asysty. Mistrz Niemiec wygrał 23:0.

Bayern zaczął już sezon i przegrał mecz o Superpuchar z Borussią Dortmund (0:2), ale na ligę jeszcze musi poczekać. Pierwszy mez zagra w piątek, 16 sierpnia, u siebie z Herthą Berlin. Z kolei już w poniedziałek czeka go spotkanie z Energie Cottbus w Pucharze Niemiec.

Póki co zagrał jeszcze sparing z amatorskim FC Rottach-Egern. Rok temu mistrz wygrał 22:0, a tym razem 23:0. Trener Niko Kovac dał szansę większości gwiazd - do przerwy zagrali Manuel Neue, Niklas Suele, Thiago, Serge Gnabry i Corentin Tolisso. oraz Robert Lewandowski, a po zmianie stron m.in. Thomas Mueller, Lucas Hernandez, Benjamin Pavard, Leon Goretzka czy Joshua Kimmich.

Bayern wynik otworzył już w 6. minucie, gdy po podaniu Lewandowskiego do siatki trafił Renato Sanches. Sam kapitan reprezetacji Polski bramki zdobywał między 9. i 29. minutą, podwyższając na 3:0, 4:0 i 6:0. Potem Lewy zanotował jeszcze asysty przy golach Tolisso na 8:0 i 9:0. Do przerwy wynik brzmiał 11:0, a po zmianie stron Bayern dołożył 12 goli!

FC Rottach-Egern - Bayern Monachium 0:23
Sanches 6, 20, Dajaku 7, Lewandowski 9, 16, 29, Gnarby 34, Tolisso 38, 40, 41, 42, Mueller 49, 61, 88, Wriedt 55, 76, 83, Singh 59, Goretzka 63, 67, 79, Dietrich 73 sam., Nollenberger 80