2 Liga. Widzew Łódź odnosi drugie zwycięstwo. Ponad 17 tysięcy widzów na trybunach (Wideo) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 10-08-2019 8:30

W meczu 3. kolejki II ligi Widzew wygrał z Błękitnymi Stargard 2:0. Gole dla łodzian zdobyli Przemysław Kita i Marcin Robak.

W porównaniu do ubiegłotygodniowego meczu z Bytovią trener Marcin Kaczmarek dokonał w wyjściowym składzie jednej zmiany - Łukasza Turzynieckiego na boku obrony zastąpił Łukasz Kosakiewicz.

W 15. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po błędzie defensywy rywali sytuację  sam na sam z bramkarzem Błękitnych wykorzystał Przemysław Kita. Goście próbowali szybko odpowiedzieć, ale Widzew kontolował przebieg gry i wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Błękitni ruszyli do śmielszych ataków i kilkakrotnie dochodzili do klarownych sytaucji. Bramkarz Widzewa nie dał się jednak pokonać, a w samej końcówce druga bramka rozstrzygnęła losy meczu. Golkiper Błękitnych sfaulował w polu karnym Christophera Mandiangu, a jedenastkę na gola zamienił Marcin Robak. Widzew w pierwszym spotkaniu na własnym boisku pokonał Błękitnych 2:0.

Widzew Łódź - Błękitni Stargard 2:0 (1:0)

1:0 - Przemysław Kita (15')

2:0 - Marcin Robak (85', rzut karny)

Widzew: Patryk Wolański - Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek, Daniel Mąka (68' Christopher Mandiangu), Bartłomiej Poczobut, Adam Radwański (90' Marcel Stefaniak), Michael Ameyaw (73' Konrad Gutowski), Przemysław Kita (31' Rafał Wolsztyński), Marcin Robak.

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Jakub Szrek, Wojciech Błyszko, Jakub Ostrowski, Oskar Nowak, Krystian Sanocki (62' Mateusz Bochnak), Michał Cywiński (62' Piotr Kurbiel), Filip Karmański (88' Hubert Sadowski), Wojciech Fadecki, Paweł Łysiak, Patryk Paczuk (77' Karol Jabłoński).

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)

Kartki: Radwański, Tanżyna - Ostrowski, Paczuk, Karmański

Widzów: 17 435