Kuriozalny samobój dał wygraną Górnikowi Zabrze. Raków Częstochowa już z 3. porażką w sezonie

Data dodania: 10-08-2019 22:28

Górnik Zabrze szczęśliwie wygrał z Rakowem Częstochowa w meczu u siebie w 4. kolejce PKO Ekstraklasy. Jedynym golem był kuriozalny samobój.

Raków był chwalony za grę w I lidze, ale zderzenie z Ekstraklasą jest jednak lekko bolesne. Zaczęło się od porażki po karnym z Koroną Kielce, potem był przyjemny moment i triumf nad Jagiellonią w Białymstoku, a potem jeszcze 1:3 z Cracovią u siebie, czyli na stadionie w Bełchatowie.

Spotkanie z Górnikiem, który w trzech kolejkach zanotował remis, zwycięstwo i porażkę, miało być dla Rakowa świetną okazją, by zapunktować. Może byłoby o to łatwiej, gdyby w 30. minucie sędzia Bartosz Frankowski wyrzucił z boiska Pawła Bochniewicza za bezmyślny faul w środku boiska. Po analizie VAR arbiter uznał jednak, że piłkarz Górnika zasłużył na łagodniejszy wymiar kary, czyli żółtą kartkę. Może byłoby też łatwiej, gdyby w 41. minucie Andrija Luković z 5 metrów głową strzelił w bramkę, a nie obok słupka.

Może byłoby też łatwiej, gdyby w II połowie Petr Schwarz trafił do siatki, a nie w słupek, a dwóch groźnych strzałów Rakowa nie zablokował... napastnik tego zespołu Felicio Brown Forbes.

A na pewno byłoby łatwiej, gdyby nie sytuacja z 63. minuty. Wówczas Erik Janza dośrodkował z lewej strony, a piłkę podbił Igor Sapała. Futbolówka zaskoczyła Michała Gliwę i wpadła do siatki. Górnik szczęśliwie objął prowadzenie i potem jeszcze atakował, ale okazalszego zwycięstwa nie odniósł. Szczęśliwy gol na 1:0 wystarczył, by po 4 kolejkach ekipa Marcina Brosza miała 7 punktów.