Piast Gliwice wygrywa pierwsze ligowe spotkanie | Futbol - Piłka nożna

Piast Gliwice wygrywa pierwsze ligowe spotkanie

Data dodania: 11-08-2019 16:52

Piast Gliwice pokonał na wyjeździe ŁKS Łódź 1:0 w 4. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Artur Bogusz, który próbując interweniować w polu karnym, pokonał własnego bramkarza.

Gospodarze dzisiejszego spotkania w pierwszych trzech spotkaniach zanotowali każdy możliwy wariant meczowego rezultatu. Po remisie z Lechią Gdańsk zwycięstwie z Cracovią i porażce z Lechem Poznań plasowali się w środkowej części tabeli. Z koeli Piast po słabym występie w europejskich pucharach zanotował dwa remisy oraz porażkę ze Śląskiem Wrocław.

Na początku spotkania Konczkowski fenomenalnie dośrodkował z prawego skrzydła. W polu karnym idealnie na pozycję wyszedł Parzyszek, ale uderzył głową nad poprzeczką. Piast kontynuował swoje ataki. W 17. minucie Jorge Felix ruszył w pole karne rywali i po minięciu obrońcy zdecydował się na strzał, lecz w ostatnim momencie został zablokowany.

ŁKS poważnie odpowiedział dopiero po kilku minutach. Pirulo popisał się nieprzeciętnym dryblingiem, wycofując w ostatnim momencie piłkę do Ramireza. Hiszpan zdecydował się na techniczne uderzenie. Czujnie w bramce zachował się jednak Plach. Jeszcze przed przerwą Feliks zagrał prostopadle w jedenastkę gospodarzy. Konczkowski wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Po zmianie stron pojedynek z bramkarzem miał Pirulo. W tej sytuacji ponownie górą był bramkarz, który w przeciwieństwie do swoich występów w eliminacjach Ligi Mistrzów, tutaj popisał się kapitalną interwencją. W 69. minucie spotkania Rymaniak faulował we własnym polu karnym Bogusza i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Rozwandowicz, ale przegrał pojedynek z Plachem.

Na bramkę czekaliśmy do samej końcówki spotkania. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Rymaniak zgrał ją ponownie do środka. Piłkę powinien wybić Bogusz, ale zrobił to tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza.