Pogrom na Old Trafford, na który się wcale nie zanosiło. Załamany Lampard i triumfujący Solskjaer | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 11-08-2019 22:19

Manchesteru United kapitalnie zaczął nowy sezon. Czerwone Diabły wrzuciły Chelsea ze smołą i ugotowały The Blues aż 4:0!

Początek spotkanie nie zapowiadał, że to United wyjdą z tego starcia zwycięsko. Chelsea dominowała i już w 4. minucie szansę na gola zmarnował Tammy Abraham, który trafił w słupek. Frank Lampard debiutujący w Premier League w roli menedżera mógł ze spokojem czekać aż jego zespół obejmie prowadzenia na Old Trafford.

Zamiast tego musiał obejrzeć nieoczekiwanie bramkę dla Manchesteru United. W 18. minucie Marcus Rashford trafił z rzutu karnego podyktowany na faul na sobie ze strony Kurta Zoumy.

Bramka zmieniła przebieg spotkania, a 21-letni Rashford powiódł United do efektowej wygranej. Co prawda gospodarze mieli przewagę, ale w 40. minucie mogli ją stracić. Emerson z kilku metrów trafił jednak w poprzeczkę, wcześniej David De Gea nogami odbił piłkę po uderzeniu Rossa Barkleya. Chelsea drugi cios otrzymała w 67. minucie. I trzeci po chwili. Najpierw Andreas Pereira dośrodkował, a Anthony Martial z bliska trafił na 2:0, a za moment Rashford otrzymał prostopadłe zagranie od Pogby i spokojnie uderzył obok bezradnego Kepy. Lampard był załamany, a Ole Gunnar Solskajer triumfował. Gol debiutującego Daniela Jamesa w 81. minucie tylko spotęgował poczucia menedżerów United i Chelsea po 1. kolejce sezonu w Premier League.