Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Podlaska klasa okręgowa. KS UM Krynki z porażką w pierwszej kolejce rozgrywek

Data dodania: 13-08-2019 16:15

KS  UM Krynki na inaugurację rozgrywek w podlaskiej klasie okręgowej doznał porażki 2:3 w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Orłowi Kolno.

KS UM Krynki jest drugim zespołem z podlaskiej klasy okręgowej, z którym portal futbol.pl nawiązał współpracę. Podobnie jak w przypadku Unii Ciechanowiec pomeczowe relacje ze spotkań klubu z Krynek będą ukazywać się na łamach naszego serwisu.

Pierwsze spotkanie w sezonie 2019/2020 zakończyło się niestety  porażką KS-u, a o jego przebiegu opowiedział mi zawodnik i działacz klubu z Krynek, Kamil Jackiewicz.

"Pierwsze spotkanie w nowym sezonie według terminarza wypadło nam w Kolnie. Rywalem dobrze nam znany Orzeł, który do łatwych rywali nie należy. W poprzednim sezonie zremisowaliśmy z Nimi dwukrotnie i teraz też zdawaliśmy sobie sprawę, że o punkty będzie bardzo trudno. Przed sezonem bowiem typowaliśmy rywali jako kandydatów do awansu.

Przechodząc jednak do meczu nie można nie wspomnieć o boisku, które delikatnie mówiąc do najlepszych nie należy, a wymienić na nim kilka podań jest problemem. Na całe szczęście w trakcie jest inwestycja na kilka milionów złotych i już niebawem ten stan rzeczy się zmieni, a w Kolnie, jak na miasto powiatowe przystało, zawieje profesjonalizmem.

Samo spotkanie w pierwszej połowie to słabe widowisko. Wiele ostrej gry, na którą pozwolił arbiter nie powinno mieć miejsca. Robimy to co robimy amatorsko i zdrowie jest najważniejsze. Do przerwy przegrywaliśmy 0:2 po dwóch katastrofalnych błędach. Sami natomiast nie wykorzystaliśmy dobrych okazji, szczególnie pod sam koniec pierwszej części kiedy to nasz napastnik, Przemysław Szymanowicz miał doskonałą sytuację z głowy. W pierwszej połowie też doszło u nas do zmiany bowiem w miejsce kontuzjowanego Krzysztofa Kirejczyka na środek defensywy wszedł młodzieżowiec Jacek Machłajewski.

Druga połowa zaczęła się od groźnych akcentów rywali, na co nasz trener zareagował w 55 minucie podwójną zmianą. W miejsce Macieja Szutkiewicza i Marcina Grinia na boisku pojawili się Łukasz Szymanowicz i Krystian Taudul. Rywale przeważali, a zagrożenie tworzyli po rzutach rożnych. I właśnie po takim rzucie rożnym zdobyli bramkę na 3:0. Dopiero wtedy się obudziliśmy. Wprowadzenie zawodnicy wnieśli sporo świeżości. Groźną sytuację stworzył Łukasz Szymanowicz jednak bramkarz rywali dobrze obronił strzał przy krótkim słupku. Wynik się nie zmieniał natomiast na boisku doszło w Naszej drużynie do kolejnej zmiany. W 78 minucie Sebastiana Taudula zastąpił Tomasz Gdyszyński. Chwilę po jego wejściu na boisko udało się nam zdobyć bramkę na 1:3. Strzelcem był Łukasz Szymanowicz. Była 80 minuta rywale cofnęli się i to ich mogło drogo kosztować. My natomiast mieliśmy swoje sytuacje po rzutach różnych i wolnych. Jednak dopiero w 86 minucie zdobyliśmy bramkę na 2:3, a jej autorem był Przemysław Szymanowicz.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i do Krynek wróciliśmy bez punktów. Szkoda tym bardziej, że nie byliśmy zespołem gorszym, a w pierwszej połowie podarowaliśmy rywalom dwie bramki. Sezon trwa dalej i jeszcze mnóstwo punktów do zdobycia."

Skład KS UM Krynki: Kasacki Adam - Hlebowicz Zbigniew (K) , Płoński Łukasz, Kirejczyk Krzysztof (34' Machłajewski Jacek) , Griń Marcin (55' Szymanowicz Łukasz), Szutkiewicz Maciej (55' Taudul Krystian), Kasacki Kamil, Karanowski Maciej, Jurczenia Maciej, Taudul Sebastian (78' Gdyszyński Tomasz), Szymanowicz Przemysław.

Rezerwowi: Jackiewicz Kamil, Machłajewski Kamil.

Bramki Orzeł:  5', 40', 74'

Bramki KS UM: 80' Szymanowicz Łukasz, 86' Szymanowicz Przemysław.

W drugiej kolejce zespół z Krynek czeka kolejny wyjazd. Rywalem będzie  drużyna Czarnych Czarna Białostocka, która w pierwszym spotkaniu pokonała na wyjeździe beniaminka KOS drużynę Orlęta Czyżew.

Zachęcam do odwiedzania mediów społecznościowych KS UM Krynki.