Gol i asysta Forsella, ale HJK podzielił los Piasta Gliwice. Riga FC gra dalej w Lidze Europy

Data dodania: 15-08-2019 22:12

Petteri Forsell niedawno został z Miedzi Legnica wypożyczony do HJK Helsinki i spisuje się w nowym klubie bardzo dobrze. W drugim meczu, w którym wyszedł w pierwszym składzie, strzelił drugiego gola. Nie awansował jednak z kolegami do IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Finowie wpadli w III rundzie na pogromcę Piasta Gliwice, czyli Riga FC. Na Łotwie był remis 1:1 i wydawało się, że faworytem do awansu w rewanżu będą Finowie. Już w 5. minucie objęli prowadzenie po tym, jak Forsell wbił piłkę do siatki po pudle Rafinhi z rzutu karnego. HJK zaczęło realizować scenariusz, ale w 62. minucie niespodziewanie goście po strzale Debełki wyrównali.

W 69. minucie Forsell do gola dołożył asystę i po strzale Vayrynena było 2:1. Drugi gol Debełki, na 2:2 w 80. minucie, dał jednak awans Riga FC. W barwach łotewskiego zespołu zagrali znani z polskich klubów Antonijs Cernomordijs (dawniej Lech Poznań) - cały mecz, Olegs Laizans (ex Lechia Gdańsk) - od 56. minuty, Deniss Rakels (od 59. minuty). Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Kamil Biliński.