Liverpool i Arsenal z kompletem punktów w Premier League | Futbol - Piłka nożna

Liverpool i Arsenal z kompletem punktów w Premier League

Data dodania: 17-08-2019 17:48

FC Liverpool pokonał na wyjeździe Southampton 2:1 w 2. kolejce Premier League. Identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie Arsenalu z Burnley. "Kanonierzy" również mogą pochwalić się kompletem zwycięstw po dwóch spotkaniach.

"The Reds" po wygranej z Norwitch pojechali zmierzyć się z Southamptonem, w którego składzie mogliśmy zobaczyć Jana Bednarka. Na pierwsze przełamanie lini defensywy trzeba było czekać do końcówki pierwszej części gry. Po akcji lewą stroną boiska i wymianie krótkich podać piłkę w polu karnym otrzymał Mane i posłał piłkę pięknym strzałem tuż przy dalszym słupku prosto do siatki. Niestety spóźniony do zablokowania uderzenia był tutaj polski obrońca.

Po zmianie stron goście podwyższyli prowadzenie. Niestety Bednarek bardzo łatwo dał sobie odebrać piłkę na wysokości pola karnego. Błyskawicznie pognał z nią Mane i dograł do Firmino. Brazylijczyk zatańczył z obrońcami rywali i oddał skuteczny strzał na bramkę strzeżoną przez Gunna. Gospodarzy było dziś stać tylko na bramkę kontraktową. Główna w niej zasługa fatalnego błędu Adriana, który stojąc przed własną bramką, zamiast podać do partnera, nabił nadbiegającego Ingsa, a piłka wtoczyła się do bramki.

W starciu Arsenal - Burnley od 13. minuty na prowadzeniu byli zgodnie z przewidywaniami gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w polu karnym przyjął Lacazette. Napastnik mimo dwóch obrońców na plecach obrócił się z piłką i wpakował ją do siatki. Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą. Po wstrzeleniu futbolówki w pole karne ta odbiła się od jednego z obrońców, dopadł do niej Barnes i z bliska wyrównał stan spotkania. Ostatnie słowo należało jednak do "Kanonierów", którzy w drugiej połowie przesądzili o losach spotkania. Po składnej akcji Aubameyang otrzymał piłkę przed polem karnym i bez zastanowienia uderzył. Piłka tuż przy krótkim słupku wpadła do bramki.