Czerwona kartka Modrića nie przeszkodziła "Królewskim" w zwycięstwie | Futbol - Piłka nożna

Czerwona kartka Modrića nie przeszkodziła "Królewskim" w zwycięstwie

Data dodania: 17-08-2019 18:46
Czerwona kartka Modrića nie przeszkodziła

Real Madryt pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 3:1 w 1. kolejce LaLiga. "Królewscy" łatwo poradzili sobie z rywalem, mimo że ostatnie 30. minut musieli grać w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Modrić.

Real od początku spotkania starał się narzucić swoje warunki gry. Efekt zobaczyliśmy w 12. minucie, kiedy po dynamicznej akcji skrzydłem pobiegł Bale. Walijczyk dośrodkował w pole karne, a akcję skutecznie wykończył Benzema. Tuż przed przerwą Apas skierował piłkę do siatki "Królewskich" ale sędzia skorzystał z systemu VAR i bramka nie została uznana, ponieważ piłkarz był na spalonym. Drugi raz VAR został użyty po przerwie. Modrić brutalnie sfaulował od tyłu Suareza i sędzia po analizie wyrzucił go z boiska.

Mimo gry w osłabieniu Real zdobywał kolejne bramki. Najpierw po podaniu Marcelo przepięknym uderzeniem popisał się Kroos. Piłka powędrowała pod samą poprzeczkę. Następnie Benzema przeprowadził akcję. W ostatnim momencie dograł do Vazqueza, który stał tuż przed polem karnym. Hiszpan uderzył prosto do siatki rywali. Gospodarzy stać było dziś tylko na bramkę honorową. W doliczonym czasie gry Losada doszedł do piłki w polu karnym i płaskim uderzeniem pokonał Courtouisa.