2 Liga. Widzew Łódź zremisował w Elblągu z Olimpią. Zwycięstwo wypuszczone z rąk na minutę przed końcem spotkania | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 18-08-2019 9:50

W meczu 4. kolejki rozgrywek 2 ligi Widzew zremisował z Olimpią Elbląg 1:1. Gola dla łodzian zdobył Marcin Robak, dla gospodarzy - Przemysław Brychlik.

W pierwszej połowie na boisku nie działo się wiele ciekawego. Akcje często przerywano faulami, a zespół Widzewa, który dłużej utrzymywał się przy piłce nie mógł sobie poradzić z dobrze zorganizowanym w defensywie rywalem. Przed końcem drugiej połowy goście wyszli jednak na prowadzenie, strzelcem bramki był Marcin Robak.

Po zmianie stron Olimpia ruszyła do odważniejszych ataków, jednak obrona łódzkiego zespołu nie dała się zaskoczyć. Od 52. minuty łodzianie grali w przewadze jednego zawodnika - czerwoną kartkę za faul na Radwańskim otrzymał Michał Kuczałek.

Kiedy wydawało się, że łodzianie dowiozą prowadzenie do końca, w 89. minucie błąd widzewiaków wykorzystał Przemysław Brychlik, który zdobył wyrównującego gola. Tym samym, spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 1:1 (0:1)

0:1 - Marcin Robak (42')

1:1 - Przemysław Brychlik (89')

Olimpia: Sebastian Madejski - Tomasz Sedlewski, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Michał Balewski, Cezary Demianiuk, Michał Kuczałek, Bruno Żołądź, Damian Szuprytowski, Oskar Ryk (46' Klaudiusz Krasa), Michał Miller (71' Przemysław Brychlik).

Widzew: Patryk Wolański - Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek, Christopher Mandiangu (80' Daniel Mąka), Bartłomiej Poczobut, Adam Radwański (77' Łukasz Zejdler), Michael Ameyaw (64' Konrad Gutowski), Rafał Wolsztyński, Marcin Robak.

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Augustów)

Żółte kartki: Miller, Żołądź  - Poczobut, Radwański

Czerwona kartka: Kuczałek (52’).

Widzew Łódź po 4 spotkaniach ma na swoim koncie siedem punktów. Olimpia Elbląg  natomiast  o jedno "oczko" więcej.