Pierwszy taki mecz Rakowa w Bełchatowie. Beniaminek doczekał się zwycięstwa. Lechia ofiarą ekipy Papszuna

Data dodania: 18-08-2019 20:34

Raków Częstochowa dopiero w 3. meczu w roli gospodarza w Bełchatowie w PKO Ekstraklasie zdołał odnieść zwycięstwo i zdobyć punkty. Beniaminek niespodziewanie ograł Lechię Gdańsk.

Ekipa Marka Papszuna po awansie do Ekstraklasy musi rozgrywać mecze w Bełchatowie, bo stadion w Częstochowie nie spełnia wymogów obowiązujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przegrała już w roli gospodarza z Koroną Kielce i Cracovią, ale w końcu zgarnęła pełną pulę. Ograła Lechię, dla której była to pierwsza porażka w sezonie.

Raków od pierwszego gwizdka ruszył do ataków i mógł prowadzić w 5. minucie, ale goście wybili piłkę z linii bramkowej. Potem strzał Apolinarskiego z "okienka" wygarnął Dusan Kuciak. Lechia odpowiedziała dopiero w 39. minucie, lecz dobrze spisał się Michał Gliwa. Po chwili było 1:0 dla Rakowa, bo Miłosz Szczepański przytomnie zagrał do Felicio Browna-Forbesa, a ten spokojnie dał gospodarzom prowadzenie.

Lechia jeszcze przed przerwą mogła wyrównać, ale gol Sobiecha, który z ostrego kąta pokonał Gliwę, nie został uznany po analizie VAR. Sobiech był bowiem na spalonym.

Raków prowadził do przerwy 1:0, a zaraz po niej 2:0. Z rzutu wolnego przed polem karnym uderzył Igor Sapala, a piłka po mocnym strzale odbiła się od muru i wpadła do siatki.

Lechia szukała swoich szans i już w 52. minucie mogła zdobyć bramkę kontaktową. Gliwa po raz kolejny był jednak na posterunku i na nic zdały się starania Flavio Paixao. Podobnie jak Sławomira Peszki, który w 70. minucie wpadł w pole karne i szukał swojej okazji.

Gliwa skapitulował dopiero w doliczonym czasie gry. Po konsultacji z VAR sędzia podyktował rzut karny za faul Emira Azemovicia na Sobiechu. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pokonał Gliwę, więc w końcówce było nerwowo, ale Raków zdołał obronić zwycięstwo.

W tabeli Raków jest na 10. pozycji z 6 punktami, a Lechia ma taki sam dorobek i jest na 11. lokacie.