W zeszłym sezonie w 15. kolejce, w tym w 2. PSG już traci punkty w Ligue 1. Faworyt znowu ograny przez Stade Rennes! | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 18-08-2019 23:22

Paris Saint-Germain nie ma ostatnio 100-procentowej recepty na Stade Rennes. Po porażce w finale Pucharu Francji w kwietniu udało się potem ograć rywala w walce o Superpuchar, ale w niedzielę w lidzę znowu górą byli Czerwono-Czarni.

Paryżanie mają swoje różne kłopoty i przetasowania w kadrze, ale wydawało się, że nie wpłynie to bardzo mocno na wyniki ekipy Thomasa Tuchela. Tymczasem jak nie było szału w sparingach, tak nie ma na krajowym podwórku. Co prawda udało się sięgnąć po Superpuchar po ograniu Rennes 2:1, a potem było 3:0 z Nimes w 1. kolejce Ligue 1, ale już w 2. serii spotkań PSG się potknęło.

Mecz na Roazhon Park zaczął się gościom układać w 36. minucie, gdy gospodarze fatalnie rozegrali piłkę od bramki i Cavani dostał podanie kilka metrów od celu. Sytuacja nie była bardzo łatwa, ale Urugwajczyk zdobywał bramki z trudniejszych pozycji, więc tej szansy nie zmarnował.

Gospodarze nie zamierzali złożyć broni. W 44. minucie Niang z łatwością odwrócił się przy Thiago Silvie i mocnym strzałem pokonał Alphonese Areolę. Tuż po przerwie goście przyjęli drugi cios. Tym razem Areola został w bramce przy długim dośrodkowaniu, a Del Castillo wyszedł do piłki zagranej przez Camavingę i trafił na 2:1.

Potem PSG nadal nie miało okazji, by wyrównać Bliżej gola byli miejscowi, którzy w 67. minucie mogli cieszyć się po strzale Del Castillo, lecz piłka wylądowała na słupku, a potem złapał ją Areola.

Po 2 kolejkach PSG ma na koncie 3 punkty i już pierwszą porażkę. W minionym sezonie faworyt do mistrzostwa stracił pierwsze punkty w... 15. kolejce.

Oczywiście w PSG zabrakło czekającego na transfer Neymara.