Vuković: To chyba najlepszy z możliwych remisów | Futbol - Piłka nożna

Vuković: To chyba najlepszy z możliwych remisów

Data dodania: 23-08-2019 7:15

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo pierwszym mecz IV rundy eliminacji Ligi Europy z Glasgow Rangers. Trener Aleksandar Vuković był zadowolony z postawy Wojskowych, ale żałował, że nie udało się wygrać.

- Za nami bardzo trudne spotkanie. Takie, jakiego się spodziewaliśmy. Niecodziennie w Warszawie możemy zobaczyć mecz piłki nożnej na takim poziomie. Przyjechała do nas klasowa drużyna, ale dorównaliśmy rywalom w każdym aspekcie. Nie byliśmy słabsi. Były momenty przewagi rywali, ale sami - zwłaszcza w drugiej połowie - kontrolowaliśmy fragmentami spotkanie. Jeśli już padł remis, to chyba najlepszy z możliwych - stwierdził szkoleniowiec Legii, cytowany przez serwis Legia.net.

Vuković nie ukrywa, że cieszy się, że Legia zagrała z wicemistrzem Szkocji odważnie i bez kompleksów. - Gdybyśmy byli mniej odważni, to skończylibyśmy jak Midtjylland (4:2, 3:1). Nie jest łatwo im strzelić, a sytuacji mieliśmy kilka. Nie w takich sytuacjach bramki padają. Moim zdaniem, nasz występ był bardzo odważny i to pod każdym względem - dodał Vuković.

Serb był też zadowolony z fizycznej postawy zespołu. -  Za nami trzeci mecz w ciągu ośmiu dni, gdy wyszliśmy na boisko w tym samym zestawieniu. Udowodniliśmy, że drużyna jest pod względem fizycznym na poziomie, na jakim sobie życzymy. Jesteśmy gotowi, by we właściwym rytmie grać co trzy-cztery dni. Nie wszyscy zawodnicy są w takiej samej dyspozycji. Przykładowo Cafu wrócił po kontuzji i jestem pełen podziwu, że wyglądał jak wyglądał w taki sposób, przez 70 minut. Nie jest łatwo w tak krótkim odstępie czasu, wytrzymać takich obciążeń- zakończył Vuković.