W Kielcach zaczną szukać trenera? Korona pobita w twierdzy Zabrze

Data dodania: 25-08-2019 21:52

Za wcześnie jeszcze, by spekulować o zwolnieniu Gino Lettieriego, ale temperatura stołka pod trenerem na pewno powoli rośnie. Korona Kielce doznała czwartej porażki, trzeciej z rzędu, w tym sezonie i znowu nie strzeliła gola. Po dwukrotnym 0:1 tym razem było aż 0:3 w Zabrzu z Górnikiem.

To nie była przyjemna wyprawa dla kielczan, którzy na pewno chcieli się zrewanżować rywalowi za majowe 0:3 u siebie. Tym razem wynik się nie zmienił. Górnik znowu wygrał 3:0.

Ekipa Marcina Brosza w Zabrzu w tym sezonie postawiła mur nie do skruszenia. 1:0 z Zagłębiem Lubin, 1:0 z Rakowem Częstochowa i 3:0 z Koroną! Górnik u siebie nie stracił nawet gola.

Z Koroną nie poszło tak gładko, jak wskazuje wynik, bo zaczęło się od wymiany ciosów. Wynik udało się otworzyć gospodarzom w 24. minucie. Będący w dobrej formie Boris Sekulić dobrym podaniem obsłużył Kamila Zapolnika, ten dostawił nogę i było 1:0. Szczęśliwy strzelec gola zadedykował będącej w ciąży partnerce.

Górnik prowadził, trzymał gardę i czekał na kontry. Korona nie umiała złamać oporu, a sama naraziła się na drugi cios. Igor Angulo w dolicznym czasie I połowy zagrał do Jesusa Jimeneza, a ten spokojnie ograł Pawła Sokoła i trafił na 2:0.

Po przerwie Korona była już aktywniejsza, nawet trochę groźniejsza, ale Martin Chudy w bramce Górnika w sumie musiał złapać tylko jeden strzał lecący w strzeżoną przez niego bramkę. W samej końcówce trzeci raz za to skapitulował Sokół. Z rzutu karnego pokonał go Igor Angulo.