Karol Świderski zdobył bramkę w el. Ligi Europy. Dała nadzieję, ale awansu już nie | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 29-08-2019 20:19

Karol Świderski wszedł na boisko w przerwie meczu PAOK Saloniki ze Slovanem Bratysławem w rewanżu w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Polak szybko zdobył ważną bramkę, ale Grecy nie awansowali do fazy grupowej!

PAOK przegrał w Bratysławie 0:1 i u siebie musiał odrabiać straty, a w 38. minucie Medvedev dał nieoczekiwane prowadzenie Slovanowi i to Słowacy byli jeszcze bliżej awansu niż mistrz Grecji.

W przerwie trener Abel Ferreira sięgnął po Świderskiego i nie pożałował. Co prawda w 49. minucie wyrównał Limnios, a nie Polak, ale już kilkanaście sekund później były zawodnik Jagiellonii Białystok trafił na 2:1 i PAOK brakował gola do awansu. W 61. minucie znowu był jednak remis w rewanżu, bo trafił Sporar. PAOK potrzebował dwóch bramek, a zdobył jedną. Trafił Giannoulis dopiero w 87. minucie i gospodarzom zabrakło czasu na to, by przechylić szalę awansu na swoją stronę.