Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Zabrze Majer A-klasa. Tempo Paniówki gromi rywali w wyjazdowym meczu

Data dodania: 03-09-2019 16:20

W czwartej kolejce rozgrywek zabrzańskiej Majer A-klasy Tempo Paniówki odniosło wysokie zwycięstwo 7:1 w wyjazdowym meczu z KS Carbo Gliwice.

Przewaga gości nie podlegała dyskusji, zespół Tempa już po upływie niespełna 35 minut gry prowadził 3:0. Gospodarzom udało się przed przerwą zdobyć bramkę, ale to wszystko na co było zdać gliwicki zespół. Po przerwie Tempo podkręciło "tempo", a hat-trickiem popisał się Marcin Modrzyński. Spotkanie zakończyło się zwycięstwo gości z Paniówek aż 7:1.

Po meczu wypowiedzi udzielili szkoleniowiec i kapitan zespołu Tempa.

Trener Dawid Dycio: Wszystkich kibiców pewnie wynik tego spotkania satysfakcjonuje i wspólnie się z tego cieszymy. Jednak nie możemy popadać w samozachwyt. W tym meczu nie ustrzegliśmy się błędów. Na szczęście nie miały one znaczenia w końcowym wyniku, ale musimy cały czas być skoncentrowani i zmobilizowani. Przed nami dwa ciężkie mecze ligowe i to w nich trzeba się wykazać. A przed tym czeka nas pojedynek w kolejnej rundzie Jatta Puchar Polski gdzie na pewno powalczymy o kolejny awans.

Kapitan Grzegorz Konopka: Na mecz do Gliwic jechaliśmy bardzo dobrze nastawieni, bo wiadomo że na takich boiskach jak na Carbo to czysta przyjemność grać w piłkę. Od początku meczu to my prowadziliśmy grę. Szybko strzelone 3 bramki to tylko ułatwiały, potem niestety po naszym błędzie Carbo strzela na 1:3 i to oni na druga połowę wyszli bardziej zmotywowani, starali się wyjść na nas wysoko, ale to się dla nich źle skończyło i szybko wybiliśmy im z głowy taka grę. Wychodziliśmy z bardzo dobrymi kontrami, które kończyły się kolejnymi golami. Od 60 minuty to już totalna dominacja naszej drużyny. Cieszy dobra gra całego zespołu, oby tak przez cały sezon.

KS Carbo Gliwice vs LKS Tempo Paniówki 1-7 (1-3)

8' 0-1 po dośrodkowaniu Marcina Herisza zawodnik gospodarzy trafia do swojej bramki.

26'  0-2 Mateusz Woźnica, asysta Paweł Konopka

34'  0-3 Daniel Jóźwik, asysta Mateusz Woźnica

40' 1-3 Carbo wykorzystuje błąd obrońcy oraz bramkarza Tempa

53'  1-4 Marcin Modrzyński, asysta Piotr Karwowski

58'  1-5 Marcin Modrzyński' asysta Piotr Karwowski

61'  1-6 Mateusz Woźnica, asysta Marcin Herisz

63'  1-7 Marcin Modrzyński, asysta Daniel Jóźwik

Skład Tempo Paniówki: 33. Konopka Paweł - 14. Karwowski Piotr, 6. Konopka Grzegorz(K), 4. Mateusz Szarla, 32. Herisz Marcin - 99. Kuzia Artur, 3. Jóźwik Daniel, 8. Brosz Paweł, 88. Krusiński Grzegorz, 13. Bogumiło Mateusz - 11. Woźnica Mateusz

Zmiany: 46' Oskar Jendrychowski  Artur Kuzia 46' Marcin Modrzyński  Mateusz Bogumiło 65' Mateusz Kruszyna  Grzegorz Krusiński 65' Daniel Bartoszek  Mateusz Szarla 70' Robert Cieślinski  Mateusz Woźnica 75' Rafał Bogusz  Piotr Karwowski

Rezerwa: Jan Rybicki

Trener: Dawid Dybcio

Kierownik: Jakub Pawlik

Tempo Paniówki po 4 kolejkach rozgrywek zajmuje 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Link do tabeli https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi,32203.html#