Niespodzianka w polskiej grupie w meczu wicelidera, komplet punktów Włoch i Hiszpanii, dwa gole Christiana Gytkjaera

Data dodania: 05-09-2019 23:30

Remis Izraela z Macedonią Północną przybliżył Polskę do pierwszego miejsca w grupie G eliminacji Euro 2020. Wicelider stracił punkty u siebie i Biało-Czerwoni mogą odskoczyć mu w piątek na 7 punktów. Wysokie zwycięstwa odniosły Dania, Bośnia i Hercegowina oraz Szwecja. Hiszpanie pokonali w Bukareszcie Rumunię.

Izrael niespodziewanie nie dał rady Macedonii Północnej. Gospodarze prowadzili po 8. już w eliminacjach bramce Erana Zahaviego, ale goście po niespełna 10 minutach wyrównali i sensacyjnie wywieźli punkt z Beer Szewy.

Mecz grupy G

IZRAEL - MACEDONIA PÓŁNOCNA 1:1
Zahavi 55 - Ademi 64

***

5. wygraną w 5. meczu odnieśli Włosi. Reprezentacja Italii jest liderem grupy J, ale z Armenią wygrana nie przyszła jej łatwo. To gospodarze prowadzili, ale jeszcze w wyrównanych składach stracili gola na 1:1. Po przerwie musieli grać w osłabieniu, bo w samej końcówce I połowy z boiska wyleciał Karapetian, strzelec gola, i Włosi to wykorzystali.

Kroku dotrzymują Włochom niespodziewanie Finowie. W pierwszym meczu ulegli Italii, ale potem ograli Bośnię, Armenię, Liechtenstein i w czwartek Grecję! Gola na wagę kolejnych 3 punktów - już 12 na koncie - strzelił z karnego Teemu Pukki. 7 oczek mają Bośniacy, którzy 5:0 rozbili najsłabszy w grupie Liechtenstein, chociaż do 80. minuty było tylko 1:0.

Mecze grupy J

ARMENIA - WŁOCHY 1:3
Karapetian 11 - Belotti 28, 80, Peellegrini 77
Czerwona kartka: Karapetian (Armenia, 45+1, za uderzenie łokciem)

FINLANDIA - GRECJA 1:0
Puuki 52 k.

BOŚNIA I HERCEGOWINA - LIECHTENSTEIN 5:0
Gojak 11, 89, Malin 80, Dżeko 85, Visca 87

***

Jeszcze wyżej niż Bośniacy wygrali Duńczycy. Pokonali aż 6:0 Gibraltar na wyjeździe. Dwa gole strzelił napastnik Lecha Poznań Christian Gytkjaer, który rozegrał 90 minut. Snajper Kolejorza trafił na 5:0 i 6:0. Wcześniej dwa karne wykorzystał Christian Eriksen.

Dania w tabeli ma 8 punktów po 4 meczach i ustępuje o 3 oczka Irlandii (mecz więcej rozegrany) oraz o 3 wyprzedza Szwajcarię (mecz mniej rozegrany). Ci rywale w czwartek podzielili się punktami w Dublinie. Helweci objęli prowadzenie w 74. minucie po strzale Schara, ale 11 minut później wyrównał McGoldrick.

Mecze grupy D

IRLANDIA - SZWAJCARIA 1:1
McGoldrick 85 -Schar 74

GIBRALTAR - DANIA 0:6
Skov 6, Eriksen 34 k., 50 k., Delaney 69, Gytkjaer 73, 78

Z kompletem zwycięstw w swojej grupie prowadzą, tak jak Włosi, Hiszpanie. La Furia Roja pokonała w czwartek Rumunię na wyjeździe i ma 15 punktów. Kolejnego gola z rzutu karnego w kadrze strzelił Sergio Ramos, a tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Paco Alcacer. Rumunii zdobyli potem bramkę kontaktową, ale nie urwali faworytowi nawet punktu, chociaż Hiszpanie od 79. minuty grali w osłabieniu.

Rumunii z 7 punktami oglądają w grupie plecy także Szwecji i Norwegii. Szwedzi zakończyli strzelanie z Wyspami Owczymi na wyjeździe już w 41. minucie, ale i tak wygrali 4:0. Z kolei Norwegia 2:0 ograła Maltę u siebie i też wynik ustaliła do przerwy.